°C

Nedeľa, 12. júl 2020. Meniny má Nina, zajtra Margita.

Ľudia hromadne zdieľajú FOTO migrantov na Draždiaku: Očumujú dievčatá! Polícia začala konať

Údajní migranti na bratislavskom Draždiaku.
Údajní migranti na bratislavskom Draždiaku.
Zdroj: FB/R. F.
24.06.2019 14:00

BRATISLAVA - Na sociálnych sieťach sa šíri status istého Romana F., ktorý zverejnil fotografiu mužov na Draždiaku v Bratislave. V príspevku tvrdí, že ide o migrantov v spodnej bielizni, ktorí pokukovali po slovenských dievčatách na Draždiaku.


Romanov status zdieľalo vyše 1500 ľudí a zdá sa, že si ním poriadne zavaril. Prípad totiž začala riešiť polícia, ktorá preveruje podozrenie zo šírenia poplašnej správy. 

"Môžeme potvrdiť, že v uvedený deň nikto nekontaktoval políciu pre akékoľvek problémy na jazere Draždiak v bratislavskej Petržalke. Neďaleko sa odohral iba jeden incident, keď slovenskí narkomani a bezdomovci búrali chatku," uviedla polícia, ktorá pripomína, že muži na zverejnenej fotografii vôbec nemusia byť migranti.

Migranti na bratislavskom Draždiaku.
Zdroj: FB/Roman F.

"Keď je niekto tmavšej pleti, neznamená to automaticky, že je migrant. Môže byť Rakúšan, Maďar, dokonca aj Slovák," konštatuje. Policajti tiež odmietajú tvrdenie autora, že čoskoro budú na Slovensku tisíce migrantov. Odvolávajú sa na politické stanovisko SR aj nízky počet udelených azylov.

"SR má jeden z najprísnejších systémov udeľovania azylu v Európe, každý prisťahovalec mimo EÚ prechádza náročnou bezpečnostnou kontrolou, väčšina žiadostí o azyl je zamietnutá," zdôraznili.


Galéria

Údajní migranti na bratislavskom Údajní migranti na bratislavskom Údajní migranti na bratislavskom

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články