Nedeľa, 13. jún 2021. Meniny má Anton, zajtra Vasil.

Polícii sa podarilo zadržať bankových lupičov: Dvom Srbom hrozí až pätnásť rokov za mrežami

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
07.06.2019 12:50

LEVICE – Nitrianski kriminalisti v spolupráci s maďarskými kolegami zadržali bankových lupičov, ktorí vo štvrtok 30. mája lúpežne prepadli banku v Leviciach. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre obvinil dvoch Srbov, 33-ročného Roberta a 21-ročného Darka, z obzvlášť závažného zločinu lúpeže. V zmysle zákona hrozí za tento zločin trest odňatia slobody na desať až 15 rokov. Ako o tom informovala Polícia SR na sociálnej sieti, je podozrenie, že obvinení sa dopustili série podobných skutkov vo viacerých krajinách.


Pri prepade v Leviciach vošli dvaja neznámi páchatelia maskovaní kuklami a ozbrojení pištoľami do banky a mierili na jej pracovníčky. Jednej z nich priložili zbraň k hlave a druhú nútili, aby im vydala peniaze z pokladnice. Žena v obave o svoj život vydala bankovky v rôznych menách v celkovej hodnote viac ako 50.000 eur. 

Nitrianski kriminalisti zistili, že pri pátraní po páchateľoch, ktorí ušli do Maďarska, budú potrebovať pomoc svojich kolegov z Košíc, kde pred mesiacom došlo k obdobnej lúpeži. Takisto bolo nevyhnuté požiadať o pomoc Národnú ústredňu Sirene a maďarských kolegov. Na základe pátrania na medzinárodnej úrovni sa podarilo maďarskej polícii pri meste Segedín nájsť vozidlo, na ktorom páchatelia z Levíc ušli. V stredu 5. júna boli dvaja ozbrojení Srbi zadržaní maďarským Protiteroristickým centrom a Csongrádskym krajským policajným riaditeľstvom v Segedíne.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články