°C

Streda, 29. január 2020. Meniny má Gašpar, zajtra Ema.

Posledné zbohom tragicky zosnulému poručíkovi Jakubovi (†23): Z odkazov blízkych doslova trhá srdce

Vojakovi Jakubovi sa stal osudným pád zo štvrtého poschodia.
Vojakovi Jakubovi sa stal osudným pád zo štvrtého poschodia.
Zdroj: Facebook/J.L.
18.05.2019 13:58

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Mal 23 rokov a celý život pred sebou. Na poručíka Jakuba však blízkym zostali už len spomienky, jeho úsmev nájdu iba na fotkách. Mladý muž zahynul po páde zo štvrtého poschodia ešte 13. mája. K nečakanej tragédii došlo priamo v areáli Akadémie ozbrojených síl gen. Milana Rastislava Štefánika v Liptovskom Mikuláši. V sobotu milovanému Jakubovi povedia posledné zbohom.


Čo sa však vlastne stalo? Úmrtie mladíka stále sprevádza množstvo otáznikov. Podľa našich informácií malo k nešťastiu dôjsť v čase jeho voľna, s kamarátmi mal sledovať hokejový súboj Slovenska s Kanadou. Približne o 22. hod. však vypadol z balkóna na štvrtom poschodí. Pomoc záchranárov bola márna, lekár už len skonštatoval smrť. Ako ale došlo k samotnej tragédii, známe nie je. 

Jakub (†23) zahynul po
Zdroj: Facebook/Vojak Slovakia

FOTO Poručík Jakub (†23) odišiel príliš skoro: Hokejový ošiaľ sa zmenil na strašnú tragédiu

S Jakubom sa jeho blízki poslednýkrát rozlúčia v sobotu v Martine. V bolestivých chvíľach im nezostáva nič iné, len sa navzájom podporovať. Ako uviedla na sociálnej sieti Jakubova priateľka, s ktorou tvoril pár viac než tri roky, rodina je všetko. Zverejnila aj snímku z Vianoc, na ktorej sa všetci usmievajú po boku ich milovaného.

Smrť poručíka Jakuba stále
Zdroj: Reprofoto/Facebook

Doslova však trhá srdce z odkazov Jakubovej matky. "Dúfam, že to vidíš tam hore, aký si slávny," napísala a pridala spomienku, ktorú zverejnil martinský futbalový klub, za ktorý poručík hrával. "Absurdná smrť všestranného športovca, ktorý tak miloval futbal, zmarila všetky plány v jeho budúcnosti a zarmútila početnú futbalovú rodinu v Turci a hlavne v MŠK FOMAT Martin. JAKUB, BUDEŠ NÁM VŠETKÝM VEĽMI CHÝBAŤ," uviedli jeho spoluhráči.

Jakub bol hrdým fanúšikom Neapolu. Uctili si ho aj na fanúšikovskej stránke.
Smrť poručíka Jakuba stále
Zdroj: Reprofoto/Facebook

Vedenie Ministerstva obrany SR a Akadémie ozbrojených síl sa aj naďalej k udalosti nevyjadruje. "Až do skončenia vyšetrovania nie je možné poskytnúť viac informácií, ako sú uvedené v tlačovej správe," zopakovala hovorkyňa MO SR Danka Capáková. 


Galéria

Vojakovi Jakubovi sa stal Jakub (†23) zahynul po Smrť poručíka Jakuba stále Smrť poručíka Jakuba stále K tragédii došlo v Smrť poručíka Jakuba stále

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články