FOTO Vodič zrazil chodkyňu v Trebišove: Utrpela ťažké zranenia, vodič nafúkal takmer promile | Topky.sk

Streda, 16. október 2019. Meniny má Vladimíra, zajtra Hedviga.

FOTO Vodič zrazil chodkyňu v Trebišove: Utrpela ťažké zranenia, vodič nafúkal takmer promile

Chodkyňa v Trebišove utrpela ťažké zranenia
Chodkyňa v Trebišove utrpela ťažké zranenia
Zdroj: KR PZ v Košiciach
19.04.2019 18:50

TREBIŠOVE – K zrážke osobného auta a dvoch ľudí, ktorí prechádzali po priechode pre chodcov, došlo v piatok dopoludnia v Trebišove.


Dychová skúška na zistenie alkoholu bola u vodiča pozitívna. Uviedla to krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová na sociálnej sieti Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach.

Chodkyňa v Trebišove utrpela
Zdroj: KR PZ v Košiciach

„Podľa doterajších zistení 44-ročný vodič z Trebišova viedol osobné motorové vozidlo zn. VW Golf po Námestí mieru smerom na Ulicu Milana Rastislava Štefánika, kde na priechode pre chodcov za doposiaľ presne nezistených okolností zachytil dvoch chodcov vo veku 59 a 62 rokov. Podľa predbežnej lekárskej správy chodkyňa pri dopravnej nehode utrpela ťažké zranenia, chodec ľahké,“ povedala s tým, že vodičovi namerali 0,38 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 0,79 promile.

Chodkyňa v Trebišove utrpela
Zdroj: KR PZ v Košiciach

Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví. Ako Mésarová dodala, bližšie okolnosti dopravnej nehody, presná príčina a miera zavinenia jednotlivých účastníkov sú predmetom vyšetrovania. Krajská polícia predtým na sociálnej sieti uviedla, že v prípade chodcov išlo o osoby so zrakovým postihnutím.

Vodič auta, ktoré sa zrútilo zo svahu mal v dychu 2,56 promile

Policajti obmedzili osobnú slobodu vodiča, ktorý sa v piatok s autom v obci Teplička v okrese Spišská Nová Ves zrútil zo svahu. Z miesta odišiel a v dychu mu namerali 2,56 promile. Pri dopravnej nehode utrpeli zranenie tri osoby. Informuje o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach na sociálnej sieti.

„Podľa doterajších zistení 48-ročný vodič zo Spišskej Novej Vsi viedol vozidlo zn. Renault v obci Teplička, kde pri prechádzaní ľavotočivou zákrutou pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a nákladu, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať. Zišiel z cesty, narazil do dreveného trámu oplotenia záhrady rodinného domu a následne s vozidlom zišiel dole prudkým svahom, kde sa vozidlo prevrátilo na strechu,“ uviedla hovorkyňa KR PZ Jana Mésarová s tým, že vodič si nesplnil svoje povinnosti a odišiel smerom do chatovej oblasti, kde ho zadržala hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky.

Chodkyňa v Trebišove utrpela
Zdroj: KR PZ v Košiciach

Z predbežnej lekárskej správy vyplýva, že pri dopravnej nehode jedna spolujazdkyňa utrpela ťažké zranenie, ďalší dvaja spolujazdci ľahké. Vodič vyviazol bez zranení. Vyšetrovateľ PZ už v tomto prípade začal trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví a trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Presná príčina dopravnej nehody a bližšie okolnosti sú predmetom vyšetrovania.

Hovorkyňa skupiny Falck Katarína Načiniaková informovala, že záchranári zasahovali pri nehode približne o 9. h. Auto sa podľa jej slov zrútilo zo svahu približne 50 metrov od cesty. „Vo vozidle sa viezli štyria cestujúci, z toho jedna žena utrpela následkom nehody ťažké zranenia. Dvoch pacientov s ľahšími zraneniami posádka rýchlej zdravotnej pomoci previezla do nemocnice v Spišskej Novej Vsi,“ spresnila.


Galéria

Chodkyňa v Trebišove utrpela Chodkyňa v Trebišove utrpela Chodkyňa v Trebišove utrpela

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články