Podozrivý z vraždy pumpárky údajne udal strelca: Neuveriteľný dôvod, nestačilo mu | Topky.sk

Sobota, 17. august 2019. Meniny má Milica, zajtra Elena, Helena.

Podozrivý z vraždy pumpárky údajne udal strelca: Neuveriteľný dôvod, nestačilo mu

Lúpežné prepadnutie v susednom Česku si vyžiadalo jednu obeť.
Lúpežné prepadnutie v susednom Česku si vyžiadalo jednu obeť.
Zdroj: Reprofoto/Youtube:Týdeník policie, Policie ČR
16.01.2019 08:29

PRAHA - Podozrivými z vraždy 58-ročnej pumpárky na benzínovej stanici v stredočeskej obci Nelahozeves z 3. decembra 2018 sú 30-ročný David Š. a jeho rovesník Ivan H., ktorí spolu bývali v rovnakej štvrti v meste Kralupy nad Vltavou a priatelili sa aj na Facebooku. Kriminalistov priviedol na ich stopu jeden z účastníkov lúpežného prepadnutia, ktorý udal strelca, informoval v stredu portál Novinky.cz s odvolaním sa na zdroj oboznámený s prípadom.


"Prehovoril a udal strelca, pretože mu vraj dal z prepadu len 2000 korún (78 eur)," povedal zdroj. Stredočeská polícia odmietla v utorok poskytnúť akékoľvek podrobnosti o prípade a dodala, že ich oznámi na stredajšej tlačovej konferencii. Kriminalisti zatiaľ vypočúvajú ľudí z blízkeho okolia podozrivých, ktorých zadržali už v noci na utorok. Polícia podnikla aj domové prehliadky.

Pumpárka zahynula vlani 3. decembra počas nočnej služby. V tom čase bola na pumpe sama. Zo zločinu existuje kamerový záznam, ktorý polícia v minulých dňoch zverejnila. Je na ňom zachytené, ako dvaja páchatelia vbiehajú dovnútra a prvý z nich bez rozmýšľania do ženy strieľa.

Jeho komplic uteká za predajný pult, z ktorého vezme kartóny cigariet. Strelec potom vezme pokladnicu s finančnou hotovosťou. Údajne v nej bolo nanajvýš niekoľko desiatok tisíc českých korún.

Páchateľom hrozí 15-20 rokov väzenia, prípadne výnimočný trest. Neskôr vyšlo najavo, že pumpárka sa nebránila a snažila sa ukryť v zadnej miestnosti. Náboj ju údajne zasiahol cez zatvorené dvere.

Davida Š. zadržala zásahová jednotka v pondelok večer v radovom dome v obci Vojkovice v okrese Mělník, kde pravdepodobne v posledných mesiacoch žil so svojou tehotnou partnerkou.

Jeho kamarát Ivan H. bol aktívny na Facebooku. Posledný príspevok zverejnil v nedeľu. Na Nový rok tam dal svoju fotografiu, na ktorej sedí s plechovkou piva na posteli, a k nej text "pokoj pred búrkou". Tento muž býva v rovnakej štvrti Kralúp ako rodičia prvého zadržaného, dodal informáciu spravodajský portál Novinky.cz.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články