Zbytočná smrť na železničnej stanici v obci Sekule: Mladík vyliezol na vozeň, nemal šancu prežiť | Topky.sk

Štvrtok, 25. apríl 2019. Meniny má Marek, zajtra Jaroslava.

Zbytočná smrť na železničnej stanici v obci Sekule: Mladík vyliezol na vozeň, nemal šancu prežiť

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR
06.12.2018 15:45

SEKULE – Obrovské nešťastie! Na železničnej stanici v obci Sekule zasiahol elektrický prúd 18-ročného mladého muža, ktorý na mieste zraneniam podľahol. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martina Kredatusová. V osudnej chvíli bola na mieste aj ďalšia 17-ročná osoba.


K udalosti došlo v stredu o 21.34 h na železničnej stanici Sekule. "Mladý muž vyliezol na posledný vozeň odstaveného vlaku pomocou železničného rebríka, ktorý je súčasťou tohto vozňa, kde ho zasiahol elektrický prúd," uviedla Kredatusová. Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

Okrem zasiahnutého mladíka tam s ním bola aj ďalšia osoba vo veku 17 rokov. "Zasiahnutého mladíka z Bratislavy sa pokúšala oživiť záchranná služba z Moravského Sv. Jána, ale bez výsledku," doplnila hovorkyňa KR PZ v Trnave.

Až 25-tisíc voltov

Polícia upozorňuje, že priestory na železničných staniciach, v ktorých sa tragická udalosť stala, sú pre verejnosť uzatvorené. "Je to z bezpečnostných dôvodov. Ide predovšetkým o zdravie cestujúcich, ale aj z dôvodu, aby nebola ohrozená železničná doprava. Zásah elektrického prúdu z trakčného vedenia môže byť až 25.000 voltov. Trakčné vedenie si dokáže človeka pritiahnuť až zo vzdialenosti jedného metra," upozornila policajná hovorkyňa.

Prúd zabíjal aj v novembri

Podobné nešťastie sa stalo aj v 21.11. neďaleko Rožňavy. Krátko po 14. hodine zasahovali záchranári pri nehode pred obcou Rudná v okrese Rožňava. Mužovi sa stalo osudným, že vyliezol na stĺp elektrického vedenia. Silný zásah prúdom a následný pád neprežil, lekár musel skonštatovať smrť.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články