Veronika (†32) sa chcela vyhnúť srnke, urobila osudovú chybu: Odstrašujúce FOTO tragickej nehody | Topky.sk

°C

Piatok, 22. november 2019. Meniny má Cecília, zajtra Klement.

Veronika (†32) sa chcela vyhnúť srnke, urobila osudovú chybu: Odstrašujúce FOTO tragickej nehody

Z auta zostal vrak. Veronika bola na mieste mŕtva.
Z auta zostal vrak. Veronika bola na mieste mŕtva.
Zdroj: KR PZ KE, Facebook - V.K.
26.09.2018 14:05

SOROŠKA – Poslednýkrát vydýchla len pár kilometrov od domova. Veronika (†32) v utorok okolo obeda smerovala z obce Jablonov nad Turňou k obci Hrhov. Cestu jej však skrížila srnka. Prešla do protismeru, no oproti sa rútil kamión. Po silnom náraze zostal z auta len vrak, mladá žena bola na mieste mŕtva.


Len 32-ročná Veronika si mladosť užívala plnými dúškami. V komentároch na sociálnej sieti si jej známi zaspomínali, že ešte v nedeľu ju videli na futbale. V utorok sa však život jej rodiny aj priateľov obrátil naruby.

"Môj malý, sladký chrobáčik. Budem ťa navždy milovať. Prečo sa to muselo takto stať? Vždy sme stáli vedľa seba, v dobrom aj v zlom. Nikdy na teba nezabudnem. Veľmi ťa milujem," napísal Veronikin priateľ Tomáš k fotografii, ktorú zdieľal na sociálnej sieti. 

Veronike poslal priateľ odkaz do neba na sociálnej sieti. Pripojil aj spoločnú fotografiu.
Veronike poslal priateľ odkaz
Zdroj: Facebook/T.B.

Osudová chyba

Svedkovia tragickej udalosti na sociálnej sieti už krátko po zrážke uvádzali, že Veronika sa chcela vyhnúť srnke a strhla volant. Polícia sa deň po kolízii priklonila k tomuto scenáru. Ako pravdepodobnú predzvesť nehody uviedli zrážku s lesnou zverou.

Tragédia pod horským priechodom Soroška: Veronika (†32) bola po zrážke s kamiónom na mieste mŕtva

Mladá žena ale nanešťastie prešla do protismeru práve vo chvíli, keď sa oproti rútil kamión, ktorý viedol 53-ročný vodič smerom od mesta Košice. Po náraze Veroniku z auta hasiči vyslobodzovali hydraulickým zariadením, no už nejavila známky života. Šofér mal väčšie šťastie, zranenia si nevyžadovali ani ošetrenie v nemocnici.

"Usmrtená zver bola nájdená neďaleko miesta dopravnej nehody," dodala Lenka Ivanová, košická policajná hovorkyňa. U vodiča nákladného auta bol výsledok dychovej skúšky na alkohol negatívny. Či pred jazdou pila šoférka preukáže až pitva. 

Vodič kamiónu (53) vyviazol s ľahkými zraneniami.
Cesta pod horským priechodom
Zdroj: KR PZ KE

Prípad rieši polícia

Polícia udalosť zadokumentovala za prítomnosti znalca z odboru cestná doprava. "Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Rožňave v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia," priblížila Lenka Ivanová. Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú ale stále predmetom ďalšieho vyšetrovania. 

Včerajšia nehoda na niekoľko hodín ochromila dopravu pod Soroškou. Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky a úsek bol neprejazdný v oboch smeroch. Polícia po nehode upozornila, že s príchodom jesene je aktívna aj lesná zver. "Je potrebné myslieť na to, keď prechádzate úsekmi, v ktorých sa pohybujú. Motoristi by mali dodržiavať väčšie rozstupy medzi vozidlami a ubrať nohu z plynu," poradila policajná hovorkyňa.


Galéria

Z auta zostal vrak. Veronike poslal priateľ odkaz Cesta pod horským priechodom Cesta pod horským priechodom Pri nehode vyhasol život K tragédii došlo na Osobné auto nemalo proti

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články