V Bytči našli tabak bez kontrolných známok: Colníci odhalili aj podvody pri evidovaní tržby | Topky.sk

°C

Pondelok, 9. december 2019. Meniny má Izabela, zajtra Radúz.

V Bytči našli tabak bez kontrolných známok: Colníci odhalili aj podvody pri evidovaní tržby

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
19.09.2018 10:55

BYTČA - Žilinskí colníci našli v malej prevádzke v Bytči, zameranej na predaj potravín, viacero druhov tabakových výrobkov bez povinných kontrolných známok. Okrem toho odhalili aj podvody pri evidovaní tržby cez elektronickú registračnú pokladnicu. Informovala o tom hovorkyňa Colného úradu (CÚ) Žilina Božena Chríbiková.


"V čase, keď colníci vykonali kontrolný nákup, predajca zaevidoval tržbu do registračnej pokladnice a odovzdal pokladničný doklad. Problém však nastal pri porovnaní celkovej hotovosti s údajmi na prehľadovej uzávierke. Vysvitlo, že v prevádzke majú zaevidovanú len štvrtinu tržieb," uviedla Chríbiková.

Doplnila, že ďalšie nezrovnalosti v predajni našli colníci pri kontrole prevádzkových priestorov so zameraním na zistenie množstva skladovaných tabakových výrobkov. "Bez potrebných kontrolných známok ich odhalili najskôr v prenosnej chladničke, potom v zásuvke pod predajným pultom a nakoniec aj v skrinke pod umývadlom a písacím stolom. Išlo o rôzne druhy neoznačeného spotrebiteľského balenia tabaku, medzi ktorými boli aj tabakové "kusovky" a cigarety. Majiteľ k tovaru nemal nadobúdacie doklady. Uviedol, že ho zakúpil od neznámej osoby a nevedel o tom, že ho nemôže skladovať," dodala hovorkyňa žilinského CÚ. Colníci podľa nej neoznačené tabakové výrobky zabezpečili a obchodníkovi hrozí pokuta.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články