S putami na rukách bil policajtov: Rastislav to poriadne prehnal, vo väzení môže stráviť roky | Topky.sk

°C

Streda, 11. december 2019. Meniny má Hilda, zajtra Otília.

S putami na rukách bil policajtov: Rastislav to poriadne prehnal, vo väzení môže stráviť roky

Muž s putami na rukách zranil dvoch policajtov
Muž s putami na rukách zranil dvoch policajtov
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky
23.08.2018 12:35

HORNÁ STREDA - Zo zločinu útoku na verejného činiteľa obvinil vyšetrovateľ z Nového Mesta nad Váhom 29-ročného muža z Novomestského okresu. Počas predvedenia na policajné oddelenie napadol policajtov a spôsobil im zranenia.


Ako informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová, obvinený sa odmietol policajnej hliadke legitimovať pred reštauráciou v obci Horná Streda. „Policajti založili mužovi putá, chceli ho predviesť na policajné oddelenie na zistenie totožnosti. Obvinený kládol aktívny odpor a napádal policajtov. Kopal ich do rebier a udieral okolo seba hlavou a ramenami. Jeden z útokov kolenom smeroval na hrudník policajta, ktorý ho vykryl rukou. Hliadka následne vyzvala muža, aby upustil od protiprávneho konania a v zmysle zákona použila hmaty a chvaty na prekonanie jeho odporu a odvrátenie útoku,“ uviedla Antalová.

Ako dodala, policajti po krátkej chvíli útočníka spacifikovali a predviedli na policajné oddelenie. Jeden z dvojice policajtov utrpel zranenie s dobou liečenia do sedem dní a ďalší utrpel zlomeninu záprstnej kosti s dobou liečenia asi 28 dní. 

„Obvinený sa útoku na verejného činiteľa nedopustil prvýkrát. V krátkom  čase ide už o jeho tretí útok na policajtov. Mal uviesť, že sa rád bije s policajtmi. Vyšetrovateľ spracoval podnet na väzobné stíhanie, rozhodne o ňom sudca okresného súdu. Obvinenému hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov,“ doplnila policajná hovorkyňa.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články