Štvrtok, 9. december 2021. Meniny má Izabela, zajtra Radúz.

Mladík zavinil smrť dvoch kamarátov (†14,15): Bezhlavo predbiehal, desivé FOTO fatálnej zrážky

Zdroj: Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru
16.08.2018 11:44

BUŠOVCE – Dvaja chlapci vo veku 14 a 15 rokov zahynuli zavinením ich kamaráta na ceste medzi Spišskou Belou a Bušovcami. Ten sa pri predbiehaní prerátal a nevšimol si vozidlo idúce v protismere. Po úhybnom manévre auto narazilo do stromu. Kamaráti zahynuli na mieste.


V aute smrti sedeli štyria kamaráti, pričom najstarší šoféroval. „19-ročný vodič išiel medzi Bušovcami a Spišskou Belou na Octavii. Vzadu sedeli chlapci vo veku 15, 16 a 17 rokov. Vodič začal na klesajúcom úseku cesty predchádzať vozidlo pred ním, a to napriek tomu, že nemal bezpečný rozhľad,“ napísala polícia na svojej stránke. V snahe zabrániť kolízii sa protiidúce vozidlo Octavii vyhlo. „Tá narazila do predchádzaného vozidla. Následne sa dostala do rotácie, narazila do stromu a zvodidiel, čo ju roztrhlo na dve časti.“ Nehoda sa stala na štátnej ceste I/77.

Mladík zavinil smrť dvoch
Zdroj: Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru

Dvaja kamaráti vo veku 15 a 17 rokov na mieste zomreli. Pri nehode utrpeli dve neplnoleté osoby zranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom. Lekár musel konštatovať smrť. Záchranári na mieste ošetrili dvoch pacientov, ktorí utrpeli úrazy hlavy a dolných končatín a transportovali ich do nemocnice v Poprade," uviedla hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová. 

Najlepšie z toho vyviazol samotný vodiť. Utrpel iba ľahké zranenia. Polícia uňho alkohol v krvi dychovou skúškou vylúčila. Muža polícia už obvinila.

Mladík zavinil smrť dvoch
Zdroj: Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru

Mladík zavinil smrť dvoch
Zdroj: FB/Polícia SR


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/vcs ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články