°C

Utorok, 27. október 2020. Meniny má Sabína, zajtra Dobromila.

VIDEO Brutálna vražda jedného z najbohatších mužov šokovala Kanadu: Smrť s milovanou manželkou

Nebohí manželia
Nebohí manželia
Zdroj: Foto: YT/City News Toronto
18.12.2017 10:30

MONTREAL - Kriminalisti majú plné ruky práce. Riešia prípad brutálnej dvojnásobnej vraždy. V dome našli bezvládne telá manželov. Ide o jedných z najbohatších Kanaďanov. Tragédiu si rodina, ale ani okolie nedokáže vysvetliť.


Detektívi z torontského oddelenia vrážd prevzali vyšetrovanie "podozrivých" úmrtí jedného z najbohatších mužov Kanady a jeho manželky. Stalo sa tak po tom, ako výsledky pitvy v nedeľu ukázali, že pár zomrel na následky "stlačenia ligatúry hrdla", čo znamená podľa agentúry DPA uškrtenie.

VIDEO Brutálna vražda jedného
Zdroj: Foto: Profimedia

Kanadského miliardára Barryho Shermana (75) a jeho manželku Honey (70) našli mŕtvych v ich dome v Toronte v piatok dopoludnia. Polícia vo vyhlásení uviedla, že neobjavili známky násilného vniknutia do domu a nepátrajú po žiadnych podozrivých.

Niektoré médiá s odvolaním sa na nemenované policajné zdroje informovali, že vyšetrovatelia preverujú aj možnú vraždu a následnú samovraždu. Tieto tvrdenia však rýchlo poprela Shermanova rodina. Šyri deti Shermanovcov uviedli, že ich rodičia sa tešili zo života a boli oddaní svojej rodine a komunite, čo je úplne nezlučiteľné s chýrmi o okolnostiach týkajúcich sa ich smrti, ktoré sa objavili v médiách.

VIDEO Brutálna vražda jedného
Zdroj: Foto: YT/City News Toronto

Láskaví manželia

Kanadská senátorka Linda Frumová, dlhoročná priateľka páru, vyslovila pre denník New York Times pevné presvedčenie, že išlo o dvojnásobnú vraždu. Povedala, že patrili medzi najláskavejších a najobľúbenejších členov kanadskej židovskej komunity. Podľa vyjadrení svojich priateľov si len niekoľko dní pred smrťou robili plány na dovolenku.

VIDEO Brutálna vražda jedného
Zdroj: Foto: Tasr/AP Photo/Robert Gillies)

Barry Sherman bol zakladateľom a šéfom farmaceutického gigantu Apotex, ktorý predáva generické lieky po celom svete. Bol pätnástym najbohatším človekom v Kanade s majetkom v hodnote 3,15 miliardy eur a prominentným filantropom.

Barry Sherman založil farmaceutickú firmu, ktorej aj šéfoval.
VIDEO Brutálna vražda jedného
Zdroj: Foto: Profimedia

Neprajníci a súdne spory

Fred Walks, realitný developer a blízky priateľ Shermanovcov, uviedol pre denník Toronto Star, že Apotex bol zapletený do mnohomiliardových súdnych procesov. Walks naznačil, že Sherman mohol mať pri podnikaní v tomto priemysle "nepriateľov v globálnom meradle". Sherman tiež čelil súdnej žalobe od členov rodiny, ktorí boli od firmy odrezaní dlhé roky. Sudca túto žalobu zamietol, dodáva agentúra AP.


Galéria

Nebohí manželia Barry Sherman založil farmaceutickú

Nástroje k článkuZDROJ: miš
FOTO: Profimedia.sk, Police CA, AP Photo/Robert Gillies, CityNews Toronto;
VIDEO: YT/660 News, CityNews Toronto

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články