°C

Utorok, 22. september 2020. Meniny má Móric, zajtra Zdenka.

Tragický návrat opatrovateliek z Rakúska: Zabila ich čelná zrážka s kamiónom, detaily havárie

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky
14.10.2017 19:57

PRIEVIDZA - Medzi Hornými Vestenicami a Nitrianskymi Sučanmi došlo k strašnej tragédii. Po zrážke mikrobusu a kamiónu prišlo o život sedem ľudí. Jedna osoba navyše bojuje o život. K tragédii sa vyjadril už aj policajný prezident, ktorý nič podobné v živote nevidel. Polícia už začala trestné stíhanie


O nehode informovali dnes ráno policajti. "Dnes pred štvrtou hodinou ráno došlo k zrážke mikrobusu a kamiónu medzi Hornými Vestenicami a Nitrianskymi Sučanmi. Zahynulo 7 osôb z mikrobusu, ôsma bojuje o život v nemocnici. Šofér kamiónu je mimo ohrozenia života. Príčinu nehody vyšetrujeme."

Pri smrteľnej zrážke s
Zdroj: TASR/KR PZ Trenčín

Pri dnešnej tragickej dopravnej nehode pri obci Nitrica v okrese Prievidza prišli o život 54-ročný Milan z Michaloviec, 54-ročná Katarína zo Spišskej Novej Vsi, 55-ročná Ľubica z Prešova, 36-ročná Lucia z Prešova, 47-ročná Alena z Bardejova, 34-ročná Jana z Novák a najmladšia obeť 28-ročná Júlia z Ráztočna v okrese Prievidza. Jedna žena – 48-ročná Anna zo Stropkova, stále bojuje o život v bojnickej nemocnici. Informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Na miesto nehody prišiel aj sám prezident policajného zboru. "Na mieste nešťastia je prezident Policajného zboru, ktorý poskytne viac informácií," tvrdia policajti.

Pri smrteľnej zrážke s
Zdroj: TASR/KR PZ Trenčín

„K dopravnej nehode došlo tak, že 35-ročný Radoslav z okresu Nové Mesto nad Váhom jazdil na nákladom vozidle MAN s chladiarenským návesom od Prievidze smerom do Bánoviec nad Bebravou. Oproti jazdila dodávka Opel Vivaro. Z doposiaľ nezistených príčin pravdepodobne na stredovej prerušovanej čiare došlo k čelnej zrážke nákladného vozidla s oproti idúcou dodávkou, v ktorej sa viezlo celkom osem ľudí,“ priblížila Antalová.

Ako informovalo Prezídium Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), pri udalosti sa zrazil kamión s úžitkovým vozidlom Opel Vivaro, ktoré po nehode zostalo prevrátené na streche. „Hasiči poskytli zraneným osobám predlekársku prvú pomoc, následne vykonávali protipožiarne opatrenia na havarovaných vozidlách,“ informovalo Prezídium HaZZ.

Tragický návrat opatrovateliek z
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Ako dodala, vodiča nákladného vozidla dopravní policajti podrobili dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Vodičovi dodávky bude odobratá krv na súdnej pitve. Škoda na vozidlách a na prepravovanom náklade bola predbežne vyčíslená na asi 110.000 eur. „Na miesto dopravnej nehody bol prizvaný aj súdny znalec z odboru cestnej dopravy. Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Prievidze začal trestné stíhanie pre zločin všeobecného ohrozenia. Príčina a miera zavinenia tejto dopravnej nehody je v štádiu vyšetrovania,“ doplnila Antalová.

Podľa Jozefa Minára z Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby došlo ku zrážke kamiónu s osobnou dodávkou, v ktorej sa údajne prevážali opatrovateľky z Rakúska na Slovensko. „Na mieste, bohužiaľ, zahynulo sedem ľudí, dvaja boli prevezení do nemocnice. Ťažko zranená 49-ročná žena bola prevezená do nemocnice v Bojniciach, 35-ročný muž utrpel ľahké zranenie – otras mozgu. Rovnako ho previezli do bojnickej nemocnice,“ uviedol Minár.

Tragický návrat opatrovateliek z
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Ako dodal, lekár na mieste konštatoval smrť 34-ročnej, 47-ročnej a 28-ročnej ženy a 58-ročného muža. Ďalšie tri osoby zostali zakliesnené vo vozidle, ich pohlavie počas zásahu zdravotných záchranárov nezistili.

Tragický návrat opatrovateliek z
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Podľa hovorkyne Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach Radky Krížanovej, do nemocnice priviezli dvoch pacientov. „Jeden pacient leží na traumatologickom oddelení a je stabilizovaný. Druhá pacientka leží na anestéziologicko-resuscitačnom oddelení, je v kritickom stave,“ doplnila Krížanová.

Tragický návrat opatrovateliek z
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Dnešná dopravná nehoda medzi Hornými Vestenicami a Hornými Sučanmi, pri ktorej zomrelo sedem ľudí, je podľa prezidenta Policajného zboru Tibora Gašpara najtragickejšou v jeho policajnej praxi. Prezident Policajného zboru to povedal priamo na mieste nehody.

"Príčinu dopravnej nehody zatiaľ nie je možné stanoviť. Na mieste je znalec, ktorý celú situáciu dokumentuje. Na mieste máme aj intervenčné tímy psychológov - zariaďujeme, aby boli príbuzným tieto smutné okolnosti oznámené za ich účasti. Prebieha stotožnenie osôb, miesta bydliska. Sú tu psychológovia nielen kvôli príbuzným, ale aj keby potreboval pomoc niekto z kolegov policajtov," doplnil Gašpar.

Hlavy štátu vyjadrili sústrasť pozostalým

Prezident Andrej Kiska vyjadril na svojom facebookovom profile úprimnú sústrasť príbuzným a priateľom obetí dnešnej tragickej nehody pri Prievidzi, pri ktorej zomrelo sedem ľudí. "Sedem ľudí, sedem ľudských príbehov skončilo. Tragicky a predčasne. Je mi to veľmi, veľmi ľúto," píše na profile Andrej Kiska, ktorý sa o tragickej nehode dozvedel v Maďarsku na summite prezidentov Visegrádskej štvorky. "Ženy, matky, sestry, kamarátky - pomáhali a starali sa o tých, ktorí to potrebovali. Vracali sa domov k svojim najbližším, ale úsmevu a objatia sa nedočkali. Pri ceste domov ich zastihla hrozná smrť," napísal prezident na Facebooku.

Tragický návrat opatrovateliek z
Zdroj: Facebook

Na začiatku dnešnej diskusnej relácie RTVS Sobotné dialógy vyjadril sústrasť pozostalým po obetiach aj predseda vlády SR Robert Fico. “Je mi veľmi ľúto, čo sa stalo v Trenčianskom kraji. Viem, že ťažko moje slová čokoľvek zmenia, ale takéto tragédie, ktoré sa stávajú v rámci dopravy, nám vždy otvárajú oči, a vtedy si uvedomíme, že na svete sú podstatne dôležitejšie veci...".

K nehode sa vyjadril aj predseda NR SR Andrej Danko. "Dnes sa spomalil čas, dnes vyhasli ľudské životy. Dopravné nehody vždy zamrazia, aj keď sa netýkajú priamo nás. Úprimnú sústrasť najbližším, pozostalým tragickej autonehody, ktorá sa stala v Trenčianskom kraji a spôsobila smútok nám všetkým," napísal na sociálnej sieti.

Tragický návrat opatrovateliek z
Zdroj: FB/OKO PHaZZ

VIDEO Reakcie policajného prezidenta

Toto sú fotky hasičov zo zásahu skoro ráno

Pri smrteľnej zrážke s
Zdroj: TASR/KR PZ Trenčín

Pri smrteľnej zrážke s
Zdroj: TASR/KR PZ Trenčín

Pri smrteľnej zrážke s
Zdroj: TASR/KR PZ Trenčín

Pri smrteľnej zrážke s
Zdroj: TASR/KR PZ Trenčín


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: TASR, TMZ
FOTO: Facebook/Polícia Slovenskej republiky, OKO PHaZZ,
VIDEO: PZ SR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články