Zlodej (47) sa nechal nachytať ako malý chlapec: Starček ho priam ukážkovo prekabátil | Topky.sk

°C

Pondelok, 27. január 2020. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

Zlodej (47) sa nechal nachytať ako malý chlapec: Starček ho priam ukážkovo prekabátil

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: thinkstockphotos.com
06.06.2016 20:05

RIMAVSKÁ SOBOTA - Sumu vo výške 800 eur sa snažil od 84-ročného dôchodcu z okresu Rimavská Sobota vylákať 47-ročný muž z Komárna, s prechodným bydliskom v Lučenci. Podľa slov hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Andrey Petrovičovej sa ho však vďaka pohotovej reakcii seniora podarilo zadržať priamo pri čine.


„Dotyčný muž v piatok 3. júna v čase od 18.50 h do 20.00 h opakovane telefonicky kontaktoval dôchodcu a snažil sa vylákať finančnú hotovosť. Tvrdil, že jeho vnuk súrne potrebuje peniaze, nakoľko mal dopravnú nehodu a musí poškodeným uhradiť vzniknutú škodu. Dôchodca prisľúbil, že dohodnutú sumu nechá v škatuli na parapete okna pri vchodových dverách svojho rodinného domu,“ priblížila hovorkyňa s tým, že senior medzitým kontaktoval políciu a vec oznámil.

„Páchateľ okolo 20.00 h prišiel k jeho rodinnému domu, otvoril si bráničku a bez oprávnenia vošiel na dvor. Následne prešiel k oknu, kde bola na parapete položená škatuľa. Pri odchode ho na ulici hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru v Rimavskej Seči zadržala a obmedzila na osobnej slobode,“ dodala Petrovičová.

Vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote následne obvinil muža zo zločinu podvodu spáchaného v štádiu pokusu a z prečinu porušovania domovej slobody a spracoval podnet na návrh na jeho väzobné stíhanie. „Sudca okresného súdu ho vzal dnes do väzby. V prípade dokázania viny hrozí obvinenému mužovi trest odňatia slobody na tri až 10 rokov,“ uzavrela hovorkyňa.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: thinkstockphotos.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články