Streda, 29. jún 2022. Meniny má Peter, Pavol, Petra, zajtra Melánia.

Toto je hlas Sheldonovej mamy: Fíha, veď ona je dcérou slávneho Čecha!

René SlováčkováGaléria fotiek (3)
René Slováčková
Zdroj: Delimano

PRAHA - Je asi len málo herečiek, ktoré majú na konte toľko dabovania, ako René Slováčková. Českí diváci ju poznajú napríklad ako hlas Mary Cooperovej zo seriálu Malý Sheldon. Vedeli ste však, že tu nejde iba o zhodu mien, ale blondínka je dcérou známeho Čecha?


Hudobník Felix Slováček oslávil v týchto dňoch 79. narodeniny. A medzi gratulantmi nechýbala ani dabingová herečka René Slováčková. 

René Slováčková a Felix
Galéria fotiek (3)
René Slováčková a Felix Slováček
Zdroj: Profimedia

V tomto prípade nejde o žiadnu náhodnú zmenu mien, ale o najstaršiu dcéru známeho hudobníka. Mnohí si ich príbuzenský vzťah ani poriadne neuvedomovali, keďže dvojica sa spolu asi 30 rokov nerozprávala.

René totiž pochádza z prvého Felixovho manželstva a svojmu otcovi dlho nevedela odpustiť, že jej mamu Alenu opustil. „Nepovažujem ho za svojho otca,” vyhlásila dokonca kedysi drsne v jednom z rozhovorov. „Je to pre mňa cudzí človek. Ako otca vnímam skôr manžela mojej matky,” dodala. 

V posledných rokoch však nevraživosť ustúpila a René sa opäť začala stýkať aj so svojím biologickým otcom. 

Toto je hlas Sheldonovej
Galéria fotiek (3)
Zdroj: Bioscop

René Slováčková je prevažne dabingová herečka, veľmi sporadicky sa vyskytuje v seriáloch v menších rolách. Výpočet jej dabingových úloh je však naozaj siahodlhý. 

Okrem Malého Sheldona môžeme z posledných rokov spomenúť seriály Squid Game, NCIS, Bridgertonovci, Dobrý doktor, Myšlienky zločinca, Oranžová je nová čierna, Koruna, Batesov motel, Arrow, či Chirurgovia. Len v tomto roku sa jej hlas už objavil v takmer 50 filmoch. 

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články