Streda, 1. december 2021. Meniny má Edmund, zajtra Bibiana.

Čo sa stalo na pľaci? Situácia sa zamotáva: TOTO tvrdí muž, ktorý podal Baldwinovi osudnú zbraň

Na snímke polícia cez telefón vypočúva herca Aleca Baldwina po streľbe na nakrúcaní nového westernu
Na snímke polícia cez telefón vypočúva herca Aleca Baldwina po streľbe na nakrúcaní nového westernu
Zdroj: SITA/Jim Weber/Santa Fe New Mexican via AP
23.10.2021 05:59

WASHINGTON - Americký herec Alec Baldwin, ktorý vo štvrtok nešťastnou náhodou smrteľne zranil kameramanku Halynu Hutchinsovú a postrelil režiséra Joela Souzu pri natáčaní filmu, dostal nabitú zbraň od asistenta režiséra. Ten mu naznačil, že rekvizitu môže bezpečne použiť. Vyplýva to súdnych záznamov, ktoré zverejnili v piatok. 


Podľa agentúry AP vyšetrovanie incidentu ukázalo, že asistent nevedel, že zbraň bola nabitá ostrými nábojmi. Vyšetrovatelia zaistili samotnú vražednú zbraň, ako aj ďalšie zbrane a muníciu, ktoré sa pri natáčaní filmu používali. Medzi zadržanými rekvizitami je aj zakrvavený kostým, ktorý mal Baldwin v čase incidentu na sebe.

Na snímke ranč Bonanza
Zdroj: SITA/Roberto E. Rosales/Albuquerque Journal

Baldwin v piatok v súvislosti s tragédiou vyjadril svoj zármutok. "Neexistujú slová, ktoré by vyjadrili môj šok a smútok v súvislosti s tragickou nehodou, ktorá pripravila o život Halynu Hutchinsovú, manželku, matku a našu hlboko obdivovanú kolegyňu. Plne spolupracujem s vyšetrovateľmi na objasnení toho, ako k tejto tragédii došlo," napísal na Twitteri. Dodal, že je v kontakte s jej manželom a ponúka svoju podporu jemu aj jeho rodine.

Na snímke ranč Bonanza
Zdroj: SITA/Roberto E. Rosales/Albuquerque Journal

K tragédii došlo v americkom štáte Nové Mexiko pri natáčaní westernu s názvom "Rust", v ktorom Baldwin stvárňuje hlavnú úlohu. Halyna Hutchinsová a Joel Souza "boli postrelení, keď zo zbrane vystrelil Alec Baldwin," uviedol šerif okresu Santa Fe. Hutchinsová bola zasiahnutá do hrude, Souza stál v čase výstrelu za ňou.

 

Postrelenú 42-ročnú kameramanku následne previezli vrtuľníkom do nemocnice, kde napokon zraneniam podľahla. Režiséra (48) so zraneniami previezla sanitka do inej nemocnice. Neskôr ho z nej prepustili. V súvislosti s incidentom nebolo zatiaľ vznesené žiadne obvinenie.

Na snímke vľavo kameramanka
Zdroj: SITA/Jack Caswell via AP


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: Instagram/halynahutchins

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články