°C

Piatok, 5. marec 2021. Meniny má Fridrich, zajtra Radoslav.

Zomrel svetoznámy americký moderátor Larry King (†87): Podľahol koronavírusu!

Larry King
Larry King
Zdroj: TASR
23.01.2021 14:27

LOS ANGELES - Legendárny americký moderátor Larry King zomrel v sobotu v nemocnici Cedars-Sinai v Los Angeles na komplikácie spojené s ochorením COVID-19. Mal 87 rokov. Uviedol to britský denník The Mirror s odvolaním sa na oznámenie spoločnosti Ora Media.


Začiatkom roka informovala stanica CNN na svojej stránke, že moderátor Larry King mal pozitívny test na ochorenie COVID-19 a od vianočných sviatkov bol hospitalizovaný v nemocnici v Los Angeles v americkom štáte Kalifornia. Práve zákerný koronavírus sa mu stal osudným.

Larry King
Zdroj: Instagram

Známy televízny a rozhlasový moderátor v rokoch 1985-2010 moderoval reláciu Larry King Live na stanici CNN, v ktorej absolvoval rozhovory s viacerými prezidentskými kandidátmi, populárnymi osobnosťami, športovcami, filmovými hviezdami i bežnými ľuďmi.

King trpel cukrovkou 2. typu a mal dlhodobé zdravotné problémy so srdcom. Za svoj život prekonal niekoľko infarktov a v roku 1987 mu voperovali bypass. King v roku 2017 oznámil, že sa podrobil operácii, pri ktorej mu úspešne odstránili nádor z pľúc.

O dva roky neskôr absolvoval ďalší zákrok v súvislosti so srdcom. Známy moderátor v roku 1988 založil nadáciu na pomoc ľuďom so srdcovými chorobami Larry King Cardiac Foundation, píše na svojej webovej stránke stanica BBC.

King má za sebou viacero manželstiev a je otcom piatich detí. Jeho syn Andy zomrel v júli 2020 na následky infarktu a dcéra Chaia zomrela v auguste toho istého roka krátko po tom, ako jej diagnostikovali rakovinu pľúc.

Zomrel svetoznámy americký moderátor
Zdroj: TASR


Galéria

Larry King Larry King Larry King

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články