Už je to tu! Meghan a princ Harry sa stali rodičmi: Vojvodkyňa porodila! | Topky.sk

Sobota, 19. október 2019. Meniny má Kristián, zajtra Vendelín.

Už je to tu! Meghan a princ Harry sa stali rodičmi: Vojvodkyňa porodila!

Meghan Markle a princ Harry sa stali rodičmi.
Meghan Markle a princ Harry sa stali rodičmi.
Zdroj: SITA
06.05.2019 15:25

LONDÝN - Už týždeň médiá po celom svete špekulujú, či je dieťa princa Harryho a jeho manželky Meghan (37) už na svete. Dvojica sa totiž svojho vytúženého potomka mala dočkať už pred týždňom, termín pôrodu sa však nakoniec posunul... A práve dnes je ten deň D.


16:00 - Vyjadrenie čerstvého otecka princa Harryho: „Áno, som vzrušený z toho, že Meghan a ja sme sa dočkali chlapčeka skoro ráno, zdravého chlapčeka. Mama aj dieťa sa majú neuveriteľne dobre. Je to ten najúžasnejší zážitok, aký som si kedy mohol predstaviť. Obaja sme absolútne nadšení a vďační za všetku lásku a podporu každého tam von, bolo to úžasné, tak som sa s tým len chcel so všetkými podeliť. Stále premýšľame nad menami, áno, dieťa bolo dlho očakávané, tak sme mali čas o tom premýšľať – ale to je ďalší krok.“

15:50 - Oficiálne stanovisko kráľovského paláca: „Jej veličenstvo Vojvodkyňa zo Sussexu priviedla v poriadku na svet syna o 5:26 ráno. Dieťa váži 3260 gramov. Vojvoda zo Sussexu bol prítomný pri pôrode. Kráľovná, Vojvoda z Edinburgu, Princ z Walesu, Vojvodkyňa z Cornwall, Vojvoda a Vojvodkyňa z Cambridgu, Lady Jane Fellowes, Lady Sarah McCorquodale a Earl Spencer boli informovaní a sú potešení z novinky. Matka vojvodkyne, Doria Ragland, ktorá je radosťou bez seba z príchodu jej prvého vnúčaťa, je s jej veličenstvom vo Frogmore Cottage. Jej veličenstvo a jej dieťa sú v poriadku."

Kráľovská rodina vydala oficiálne vyhlásenie.
Už je to tu!
Zdroj: www.royal.uk

15:49 - Bábätko prišlo na svet už o 5:26 ráno a vážilo 3260 gramov.

15:41 - Kráľovský palác sa teší z ďalšieho potomka. „Vojvodkyňa aj dieťa sú obaja zdraví a v poriadku. Dvojica ďakuje všetkým za ich záujem a podporu počas tejto pre nich špeciálnej chvíle v živote," napísali na oficiálny instagramový profil Sussex Royal.

15:40 - Vojvodkyňa porodila! Meghan a Harry sa tešia z chlapčeka.

15:39 - Na obrázku je Frogmore Cottage v anglickom Windsore. Nový dom Meghan a Harryho, kam privedú svojho prvorodeného potomka.

Do tohto domu privedú svojho potomka.
Už je to tu!
Zdroj: Profimedia

15:23 - Zo Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Írska prišlo prvé oficiálne vyhlásenie: „Vojvodkyňa začala mať pôrodné bolesti v skorých ranných hodinách. Vojvoda zo Sussexu bol po boku jej veličenstva. Stanovisko bude čoskoro."

Vojvodkyňa Meghan má podľa oficiálneho vyhlásenia od rána pôrodné bolesti.
Už je to tu!
Zdroj: The Royal Family

  • Vojvodkyňa avizovala, že by chcela domáci pôrod. Stále však nie je jasné, kde nakoniec rodí. 
     
  • „Začalo to dnes v skorých ranných hodinách, kedy vojvodkyňa začala rodiť a vojvoda bol po jej boku,“ uviedol zdroj z okolia kráľovskej rodiny Rhiannon Mills. 
     
  • Už pred tromi dňami britská stávková kancelária tvrdila, že dieťa Harryho a Meghan sa už narodilo. Prerušili preto stávkovanie na to, v ktorý deň sa dieťa narodí. 
     
  • Tehotenstvo vojvodkyne Meghan kráľovská rodina oznámila v októbri. Odvtedy sa špekulovalo, že to bude dievčatko. 

Ako sa, podľa vás, bude syn princa Harryho a vojvodkyne Meghan volať?

Albert

33

Arthur

79

Alexander

91

James

19

Phillip

259

Louis

13

Henry

46

Frederick

20

Thomas

31

Edward

41

iné

150

Počet hlasov: 782


Galéria

Meghan Markle a princ Kráľovská rodina vydala oficiálne Do tohto domu privedú Vojvodkyňa Meghan má podľa

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sk, md

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články