Streda, 22. september 2021. Meniny má Móric, zajtra Zdenka.

Kauza Billa Cosbyho naberá na obrátkach: Zvláštne praktiky sexuálnej obete!

Bill Cosby
Bill Cosby
Zdroj: SITA
05.12.2014 14:30

NEW YORK - Právnik amerického herca Billa Cosbyho tvrdí, že komik sa stal terčom vydierania zo strany istej Judy Huth, ktorá naňho podala v utorok žalobu za sexuálne obťažovanie. Marty Singer uviedol, že Huth a jej právnik Marc Strecker podali žalobu až po tom, čo im Cosby odmietol zaplatiť 250-tisíc dolárov (v prepočte približne 203-tisíc eur).


Huth v žalobe tvrdí, že ju Cosby obťažoval v roku 1974, keď mala 15 rokov. Taktiež uviedla, že incident, na ktorý si spomenula pred troma rokmi, jej spôsobil úzkosť a značné životné problémy. Kalifornské zákony umožňujú podať žalobu do troch rokov po tom, ako obeť sexuálneho zločinu zistí, že utrpela ujmu.

Žena teraz žiada proces s porotou a bližšie nešpecifikované odškodné. Singer však tvrdí, že Huth neposkytla dostatočné dôkazy o tom, že naozaj utrpela ujmu počas uplynulých troch rokov. Okrem toho vyhlásil, že Huth sa už pred desiatimi rokmi pokúšala svoj príbeh predať médiám. Následne preto podal na Losangeleskom vyššom súde žiadosť o zamietnutie tejto žaloby. 

Predstaviteľ Cliffa Huxtabla zo sitkomu Show Billa Cosbyho (1984 - 1992) čelí v súčasnosti viacerým obvineniam zo sexuálneho zneužívania, pre ktoré sa už v minulosti postavil aj pred súd. Ten však v roku 2006 uzavrel prípad s tým, že ide o tvrdenia proti tvrdeniu. O celej záležitosti sa na verejnosti začalo opäť diskutovať po tom, ako komik Hannibal Buress označil v októbri Cosbyho za násilníka. Následne sa prihlásilo viacero žien, ktoré tvrdia, že ich herec zneužíval. V súvislosti s touto kauzou sa americké televízne spoločnosti rozhodli zrušiť alebo odložiť viaceré hercove projekty.

Spoločnosť Netflix odložila plánovanú šou Bill Cosby 77, ktorú nakrútili v júli pri príležitosti hercových 77. narodenín a na svojej webstránke ju mala sprístupniť 28. novembra. Televízia NBC zas zrušila pripravovaný projekt s Cosbym, pričom oficiálny dôvod neuviedla. Cosby tiež nedávno odstúpil zo správnej rady Temple University vo Philadelphii, kde pôsobil 32 rokov. Vojenské námorníctvo Spojených štátov mu vo štvrtok odobralo čestný dôstojnícky titul. 

William Henry Cosby Jr. okrem spomínaného sitkomu Show Billa Cosbyho účinkoval aj v seriáli I Spy (1965 - 1968), v prvých dvoch sezónach projektu The Electric Company (1971 - 1977), v Cosbyho prípadoch (1994 - 1995), sitkome Cosby (1996 - 2000) či v snímke Otec je duch (1990). Cosby sa venuje aj hudbe, na konte má albumy ako napríklad Silver Throat: Bill Cosby Sings (1967), At Last Bill Cosby Really Sings (1974) či Bill Cosby Presents the Cosnarati: State of Emergency (2009). 


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články