°C

Streda, 27. január 2021. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

VOĽBY 2020 Demokratická strana schválila volebný program: Rajtár je presvedčený, že budú súčasťou vlády

Jozef Rajtár a Natália Blahová počas programovej konferencie Demokratickej strany
Jozef Rajtár a Natália Blahová počas programovej konferencie Demokratickej strany
Zdroj: SITA/Jakub Julény
11.01.2020 14:22

HRONSEK - Volebný líder Demokratickej strany do nadchádzajúcich parlamentných volieb a poslanec Národnej rady (NR) SR Jozef Rajtár je presvedčený, že ľudia z DS sa stanú súčasťou budúcej vlády. Konštatoval to v sobotu po republikovom sneme v Hronseku.


"Schválili sme najkomplexnejší program, ktorý pamätá na to, že spoločnosť nie je zúžená len na niektoré skupiny ľudí. Sú v ňom konkrétne opatrenia pre mladé rodiny s deťmi, pre živnostníkov, pracujúcich, dôchodcov, myslí tiež na lepšiu ochranu životného prostredia. Je pre ľudí tak v mestách ako aj na vidieku, pre farmárov," povedal Rajtár.

Ako zdôraznil, všetci v DS veria, že vo voľbách zvíťazí slušnosť a spravodlivosť. Hlavným cieľom je "vyradiť mafiu – 'kočnerovcov' z verejného života a poslať ich tam, kde patria". Podľa Rajtára v spoločnosti panuje obrovská frustrácia. "Náš program je tvorený tak komplexne, že keď bude poctivo realizovaný, ľudia nebudú mať dôvod uchyľovať sa k extrémizmu," dodal volebný líder.

Jozef Rajtár počas mimoriadneho
Zdroj: SITA/Jakub Julény

Snem zvolil za čestného predsedu DS Jána Holčíka, významnú osobnosť z evanjelických kruhov a niekdajšieho ministra. Ako sám poznamenal, spoločnosť je dnes "morálne a duchovne vykradnutá", preto je potrebná zmena. Za prvú podpredsedníčku DS účastníci kongresu zvolili poslankyňu NR SR Natáliu Blahovú.


Galéria

Jozef Rajtár a Natália Jozef Rajtár počas mimoriadneho Jozef Rajtár

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články