Streda17. apríl 2024, meniny má Rudolf, zajtra Valér

Zosnulá Janečková (†25): Zajtra mala vystupovať... Nahradí ju táto speváčka!

Patrícia Janečková mala vystupovať v lednickom kostole. Zobraziť galériu (2)
Patrícia Janečková mala vystupovať v lednickom kostole. (Zdroj: LVHF)

LEDNICE - Speváčka Patrícia Janečková sa pred smrťou pripravovala na novú divadelnú úlohu a tento piatok mala vystúpiť aj na Lednicko-valtickom hudobnom festivale. Zomrela len pár dní pred koncertom a organizátori povolali náhradníčku.

Patrícia Janečková rok bojovala s ťažkou chorobou. Hoci si vo februári myslela, že je vyliečená, jej zdravotný stav sa zhoršil. A netušil o tom nik okrem úzkeho rodinného kruhu a divadla, kde požiadala o alternáciu v chystanom muzikáli. 

„Patrícia Burda Janečková nás opustila v prvý októbrový deň. Bolo jej prianím o svojom zdravotnom stave nikoho neinformovať a sústrediť sily na seba,” informovali zástupcovia Lednicko-valtického hudobného festivalu. 

Práve v rámci tejto udalosti mala Patrícia vystúpiť v piatok v lednickom kostole s chlapčenským speváckym zborom.

Zosnulá Janečková (†25): Zajtra
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: LVHF)

 

Organizátori sa po jej smrti rozhodli vystúpenie nerušiť. Slovenskú speváčku zastúpi mladá česká umelkyňa. „Po starostlivom zvážení sme sa v rámci dramaturgie rozhodli predstaviť mladú talentovanú sopranistku Adélu Řehořovú, ktorá je vo svojich 16 rokoch na začiatku speváckej kariéry. Sme vďační za to, že slečna Řehořová je ochotná a schopná v tejto situácii prijať spoluprácu a zaspievať náročný repertoár pre divákov a z úcty ku kolegyni,” vyjadril sa riaditeľ festivalu. 

Koncert bude napokon poctou Patrícii a poďakovaním za to, že plánovala byť súčasťou dramaturgie oslavujúcej mladé talenty, nové začiatky a interpretov na začiatku umeleckej kariéry. 

Adéla Řehořová sa už ako šesťročná stala víťazkou speváckej súťaže. Už desať rokov je členkou Detskej Opery Praha a vystupuje v rôznych divadlách. Spievala už aj s Juhomoravskou filharmóniou či rakúskym chlapčenským zborom St. Florianer Sängerknaben. 

Viac o téme: Patrícia Janečková
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu