Utorok, 3. august 2021. Meniny má Jerguš, zajtra Dominik, Dominika.

Ďalšia tragická správa: Zomrel hudobník František Nedvěd (†73)!

Zdroj: YouTube
18.07.2021 23:32

PRAHA - V nedeľu večer česko-slovenskú verejnosť zasiahli rovno dve tragické správy. Do neba odišiel legendárny umelec Milan Lasica (†81) , krátko nato sa objavila ďalšia smutná informácia. Chvíľu pred jedenástou hodinou večer hudobník Vojta Nedvěd oznámil, že zomrel jeho milovaný otecko - František Nedvěd (†73)


„S hlbokým zármutkom a ťažkým srdcom oznamujeme, že nás dnes vo večerných hodinách navždy opustil náš milovaný otec František Nedvěd," napísal Vojta stručne na svojom Facebooku. 

Zomrel František Nedvěd
František Nedvěd
Zdroj: CT

Od minulého roka muzikant neustále bojoval so zdravotnými problémami. Minulý rok podstúpil František Nedvěd päťhodinovú operáciu srdca. Koncom roka 2020 zas vo vysielaní rádia prezradil, že bojuje s rakovinou. A krátko nato, ako ukončil liečbu chemoterapiou, dostal koronavírus.

Keď ukončil poslednú sériu chemoterapií a vrátil sa mu hlas, konečne si vydýchol. No nie na dlho! Legendárny spevák sa totiž nakazil koronavírusom. „Lekári zistili, že mám covid-19, keď som mal ísť na plánované očkovanie,” prezradilv máji portálu Život v Česku. 

Ďalšia tragická správa: Zomrel
Zdroj: TV Barrandov

 „Prišlo mi to všetko naraz, chemoterapia, rádioterapia, ožarovanie, bolo to niečo príšerné. A teraz do toho koronavírus. Postavím sa, motá sa mi hlava. Ráno mi je dobre, na obed a popoludní je to zlé, tak neviem, či to nespôsobuje to, že beriem lieky na srdce,” posťažoval sa vtedy Nedvěd, ktorý by v septembri oslávil 74. narodeniny. 

Česť jeho pamiatke! 

Rodine a najbližším zosnulého hudobníka vyjadruje úprimnú sústrasť. 


Galéria

František Nedvěd Lucie Bílá a František Jan Nedvěd a František František Nedvěd

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nia

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články