Štvrtok, 6. máj 2021. Meniny má Hermína, zajtra Monika.

RTVS má nového programového riaditeľa: Mareka Ťapáka na poste vystriedal kolega z branže!

Anton Šulík je od 1. augusta novým programovým riaditeľom RTVS.
Anton Šulík je od 1. augusta novým programovým riaditeľom RTVS.
Zdroj: RTVS
31.07.2020 16:00

BRATISLAVA - Post televízneho programového riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) obsadí od 1. augusta divadelný a filmový režisér a herec Anton Šulík. Vystrieda tak Mateja Hajka, riaditeľa sekcie športu, ktorý bol po odchode Mareka Ťapáka dočasne poverený aj vedením sekcie programových služieb. TASR o tom informovala hovorkyňa RTVS Andrea Pivarčiová.


"Televíziu mám rád a vďaka otcovej práci herca som v nej prežil veľkú časť svojho detstva. Som rád, že teraz môžem tejto inštitúcii skutočne pomôcť svojou skúsenosťou a poznaním. Ponuku na pozíciu programového riaditeľa RTVS som prijal ako šancu na nové nastavenie a zlepšenie programovej ponuky pre dnešného diváka, pre odkrytie rezerv a hlavne vytvorenie ďalších kreatívnych impulzov," vyjadril sa Šulík.

RTVS považuje za jeden z najslobodnejších priestorov v audiovizuálnej tvorbe. "V súčasnosti je jedným z najväčších producentov na mediálnom trhu, ktorý za svojich 65 rokov existencie vychoval v audiovizuálnom priemysle desiatky generácií profesionálov a odborníkov," hovorí.

Šulík absolvoval divadelnú a rozhlasovú réžiu na Vysokej škole múzických umení v Bratislave a v štúdiu pokračoval na poľskej Akadémii dramatických umení Ludvíka Solského v Krakove. Pôsobil ako riaditeľ žilinského Bábkového divadla, neskôr viedol oddelenie zábavy a hudby v Slovenskej televízii. V rokoch 2012 až 2019 pôsobil ako riaditeľ Mestského divadla v Žiline, kde predtým vykonával aj funkciu poslanca mestského zastupiteľstva.

"Teším sa, že Anton Šulík prijal ponuku RTVS a stane sa súčasťou nášho tímu. Som presvedčený o tom, že jeho dlhoročné profesionálne skúsenosti v oblasti divadla, televízie, ako aj vedenia kultúrnych inštitúcií budú významným prínosom pre RTVS," povedal generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Na poste televízneho programového riaditeľa RTVS k 30. júnu pre dlhodobé zdravotné problémy skončil Marek Ťapák. Od 1. júla bol vedením sekcie programových služieb dočasne poverený riaditeľ sekcie športu Matej Hajko.


Galéria

Anton Šulík je od Anton Šulík je od

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články