°C

Štvrtok, 28. máj 2020. Meniny má Viliam, zajtra Vilma.

Slovenský herec brutálne strápnil Andreja Danka: Skúšal ho tlmočiť a potom... Odpadnete od smiechu!

Lukáš Pavlásek je veľký fanúšik brptov Andreja Danka
Lukáš Pavlásek je veľký fanúšik brptov Andreja Danka
Zdroj: Archív Lukáš Pavlásek
02.05.2020 00:01

BRATISLAVA - Andrej Danko (45) sa počas svojej funkcie predsedu Národnej rady Slovenskej republiky nezmazateľne zapísal do histórie nášho národa. A to nielen vďaka svojej politickej kariére. Nezabudnuteľné sú najmú jeho slovné perly, medzi ktorými sa objavilo niekoľko skutočných skvostov. A takto to vyzerá, keď sa ho niekto odhodlá tlmočiť.


V poslednom období sa na takmer všetkých tlačových konferenciách objavujú tlmočníci, ktorí tieto besedy prekladajú do posunkovej reči. Nejeden človek sa zrejme zamyslel, ako by to vyzeralo, pokiaľ by mal niekto to šťastie tlmočiť slovné zvraty bývalého predsedu parlamentu Andreja Danka, no a herec Lukáš Pavlásek sa rozhodol predviesť názornú ukážku. Jeho gestá síce s posunkami veľa spoločného nemajú, no z videa, najmä vďaka jeho ukončeniu, sa okamžite stal virál. 

Lukáš má na svojom konte už niekoľko vtipných videí, nápad pre vznik toho najnovšieho vznikol úplne spontánne.  „Určite som to chcel spojiť s politikou karanténou a Covidom-19. Motiváciou boli pre mňa tlačovky, ktoré sledujem každý deň, ale hlavne posunkový prekladači. Chcel som v prvom rade poukázať, že ich práca je veľmi náročná. A poďakovať sa im aj v mene hendikepovaných ľudí, že to robia naozaj excelentne. Aj keď si uvedomujem, že by to pre nich bolo asi náročnejšie ak by v tomto období stál vedľa nich pán Danko," povedal pre Topky s úsmevom herec. 

Lukáš Pavlásek je veľký fanúšik brptov Andreja Danka
Slovenský herec brutálne strápnil
Zdroj: Archív Lukáš Pavlásek

Slovenský herec brutálne strápnil
Zdroj: Archív Lukáš Pavlásek

Jeho video sa zo dňa na deň stalo hitom, no a keďže ho venoval práve bávalému predsedu parlamentu, zaujímali sme sa, ktorá jeho hláška je Lukášova najobľúbenejšia a či mu bude táto výrazná postavička na politickej scéne chýbať. „Musím povedat, že naozaj oživil politickú scénu, najmä svojimi nezabudnuteľnými hláškami ako širokouhlý stôl alebo otupjevjavajú. A vrámci zábavy by si mohol vytvoriť nejakú svoju Stand Up Comedy,,,myslím, že by bol úspešný," myslí si Pavlásek. 

Samotný Danko sa uplynulý týždeň vyjadril, že už nebude kandidovať za predsedu strany. „Uvedomujem si, že nemôžem politiku siliť. Ľudia nám dali vysvedčenie a my ho musíme prijať. O prerušenie požiadam na sneme,“ povedal Danko. Na tom istom sneme, ktorý sa uskutoční 12. septembra, bude potom strana voliť nového predsedu. „O možnom predsedovi sa rokuje,“ dodal Danko.


Galéria

Lukáš Pavlásek je veľký Lukáš Pavlásek je veľký

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nia

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články