°C

Pondelok, 26. október 2020. Meniny má Demeter, zajtra Sabína.

Deväť dní po samovražde: Moniku Potokárovú (†27) už pochovali... Netradičný pohreb!

Takto si budú Moniku Potokárovú jej najbližší navždy pamätať.
Takto si budú Moniku Potokárovú jej najbližší navždy pamätať.
Zdroj: TASR
05.12.2019 10:30

KOŠICE - Navždy sa s ňou rozlúčili! Rodina herečky Moniky Potokárovej si nepriala verejnú rozlúčku v divadle. Aj samotný pohreb na východe Slovenska prebehol tak, aby nevzbudzoval pozornosť. Najbližší sa s Monikou rozlúčili v skorých ranných hodinách, už pred siedmou bolo po všetkom.


Monika Potokárová sa rozhodla ukončiť svoj život 25. novembra. Ráno ju našiel jej manžel Robo Roth a privolaní záchranári jej už nedokázali pomôcť. Smutná správa zasiahla hereckú obec aj verejnosť. Rodina si však neželala rozlúčku v SND, ako to býva zvykom. 

Rodičia a manžel sa dohodli, že herečku pochovajú na východe Slovenska. Urobili tak včera v naozaj nezvyčajnom čase. „Pohreb sa konal ešte pred oficiálnym otvorením košického cintorína. Už o 6.45 bolo po všetkom,” dozvedeli sa reportéri Nového Času. 

Monika Potokárová
Zdroj: snd

Pohrebu sa zúčastnila len tá najbližšia rodina a samozrejme nechýbal Robo Roth. „Ruské denníky sú dopísané. Monikine denníky sú dopísané. Monika Potokárová dala divadlu všetko, bohužiaľ, všetko. Som hrdý a bolo mi cťou, že som manželom Moniky Potokárovej,” povedal herec v piatok, keď za zosnulú manželku preberal Cenu Nadácie Tatra banky za umenie. 

Spolu účinkovali v divadle Aréna, ale hrali najmä v mnohých hrách v SND. Monika v minulosti netajila, že má množstvo depresívnych postáv a do toho začala skúšať ešte aj Antigonu, ktorá končí uväznením v kobke a samovraždou. 

Deväť dní po samovražde:
Zdroj: TASR

Česť jej pamiatke. 


Galéria

Takto si budú Moniku Monika Potokárová

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články