°C

Utorok, 26. máj 2020. Meniny má Dušan, zajtra Iveta.

Dva mesiace po samovražde Moniky Potokárovej: Mórovej tvrdé obvinenie... Môže za to muž!

Monika Potokárová
Monika Potokárová
Zdroj: snd
23.01.2020 10:07

BRATISLAVA - Keď sa koncom novembra objavila šokujúca správa o smrti Moniky Potokárovej, špekulovalo sa, že to mala v práci príliš náročné. Sama kedysi priznala, že hrá veľa depresívnych postáv. Aktuálne sa ale jej kolegyňa Diana Mórová vyjadrila, že divadlo nebýva dôvodom na samovraždu. Za všetkým treba hľadať muža!


Monika Potokárová si vzala život 25. novembra 2019. Urobila tak nadránom v byte, kde spal aj jej manžel Robo Roth.

Monika Potokárová v predstavení Antigona
Dva mesiace po samovražde
Zdroj: SND/Ctibor Bachratý

Nikto si tento jej krok nevedel vysvetliť, v posledných rozhovoroch však naznačovala, aká bola jej práca herečky náročná. Z nejakého dôvodu hrávala naozaj depresívne postavy a v jej repertoári nechýbala ani Antigona, ktorá si tiež vzala život. 

Aktuálne časopis Plus 7 dní robil rozhovor s Dianou Mórovou a neobišiel ani túto tému. „Kedysi dávno, ešte v časoch Divadla Pavla Országha Hviezdoslava, sme mali všetci veľké množstvo postáv. Okrem toho, že sme hrali v divadle, každý deň sme točili inscenácie, filmy alebo sme boli v dabingu. Lietali sme z miesta na miesto, nemali sme mobily ani psychológov a žiadna žena sa nezabila,” skonštatovala herečka. „Keď nejaká urobí takúto vec, vždy je to kvôli mužovi. Odnepamäti,” dodala nekompromisne.

 

Otázkou zostáva, či mala na mysli Monikinho manžela Roba Rotha alebo niekoho úplne iného, kto mohol figurovať v Potokárovej živote a takto negatívne do neho zasiahnuť...

Dva mesiace po samovražde
Zdroj: TASR


Galéria

Monika Potokárová Monika Potokárová v predstavení

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články