Maďarské strany sa dohodli na spolupráci: Bugár bude na spoločnej kandidátke, ubezpečuje Ravasz | Topky.sk

°C

Streda, 13. november 2019. Meniny má Stanislav, zajtra Irma.

Maďarské strany sa dohodli na spolupráci: Bugár bude na spoločnej kandidátke, ubezpečuje Ravasz

Béla Bugár
Béla Bugár
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
20.10.2019 18:35

BRATISLAVA – Béla Bugár bude na spoločnej kandidátnej listine strán Most-Híd, MKDSZ-MKDA a SMK.


„Je predčasné hovoriť o tom, kto bude volebným lídrom, ale Bugár na kandidátke určite bude,“ uviedol podpredseda strany Most-Híd Ábel Ravasz v RTVS. „Bugár je stále najpopulárnejší politik maďarskej národnosti aj medzi Maďarmi na Slovensku,“ tvrdí Ravasz.

Spoločná kandidátna listina strán Most-Híd a SMK sa má volať Strana regiónov Most MK, ešte ju však musia odsúhlasiť republikové rady oboch strán. „Myslím, že my ako strana ju podporíme,“ povedal Ravasz. Podľa neho predstavuje dobrý plán na zabezpečenie zastúpenia menšín a regiónov v Národnej rade SR aj v ďalšom období.

Ábel Ravasz
Ábel Ravasz
Zdroj: SITA/Viktor Zamborský

Delegácie strán Most-Híd, MKDSZ-MKDA a SMK sa dohodli, že do budúcoročných parlamentných volieb pôjdu na kandidátnej listine spoločnej volebnej strany. Bude mať názov Strana regiónov Most MK a vytvorí ju MKDSZ-MKDA. 


Čítajte aj: Igor Matovič: SMK by mala byť opatrná, aby Béla Bugár nezradil jej voličov


Ani jeden z predsedov strán nebude na čele kandidačnej listiny. Strany vytvoria aj spoločný kampaňový štáb a spoločný volebný program a zabezpečia kvóty aj pre kandidátov iných národností. Úspešní kandidáti po voľbách v parlamente majú vytvoriť spoločný poslanecký klub.


Galéria

Béla Bugár Ábel Ravasz

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články