Piatok, 7. máj 2021. Meniny má Monika, zajtra Ingrida.

Poľovník Ján sa podelil o hrôzostrašný zážitok na Liptove: VIDEO Toľko medveďov pokope ešte nevidel

Medvede v Liptovskej Kokave.
Medvede v Liptovskej Kokave.
Zdroj: Tip čitateľa
30.10.2019 23:58

LIPTOVSKÁ KOKAVA – Ján vyrastal v liptovských horách. Predsa však mal problém uveriť tomu, čo videl na kukuričnom strnisku vedľa rodinného domu v Liptovskej Kokave, a to je poľovník. Jeho zábery vás zdvihnú zo stoličky.


Vaše tipy

Videá zverejnil na sociálnej sieti 28. októbra. „Nedá mi nepodeliť sa s Vami o zážitok na kukuričnom strnisku vedľa RD v Liptovskej Kokave,“ začal svoje rozprávanie Ján, ktorý tam bol poľovať so svojimi kolegami. „Za hodinu sme mali dokopy tridsaťosem medveďov v okruhu 400 metrov v zložení päť medvedíc s dvoma malými, dve medvedice s troma malými, jedna so štyrmi, a k tomu desať dospelých medveďov rozpasených ako zajace v okolí. Z tridsaťosem medveďov bolo teda dvadsať tohoročných kopílikov,“ priblížil poľovník. „Prírastok, ako sa patrí. Tu už končia všetky srandy,“ dodal.

O medvedej tlupe sme sa však chceli dozvedieť viac. Ako Ján pre topky.sk prezradil, či je medveď v danej lokalite premnožený, je vec názoru. „Ale nikdy ich nebolo toľko, ako teraz, a prírastok je vysoký. Každý rok ich je viac,“ uviedol poľovník.

Na otázku, či šelmy ohrozujú verejnosť, keďže sa pohybovali hneď vedľa rodinného domu, reagoval upokojujúco. „Ľudí v dedine zatiaľ priamo neohrozujú, len im obmedzujú voľnočasové aktivity, lebo do niektorých lokalít nemôžu ísť. Večerná prechádzka za dedinou je adrenalínový šport,“ povedal Ján.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články