°C

Streda, 25. november 2020. Meniny má Katarína, zajtra Kornel.

Peter sa v Dunajskej Lužnej bojí o deti: FOTO obrovského nebezpečenstva, štátny podnik reaguje

Diery v poli v Dunajskej Lužnej.
Diery v poli v Dunajskej Lužnej.
Zdroj: Tip čitateľa/Peter
26.01.2019 22:00

DUNAJSKÁ LUŽNÁ – Náš čitateľ Peter síce pre ochranu obyvateľov Dunajskej Lužnej a okolitých obcí robí, čo môže, voči ľudským nedruhom je takmer bezbranný. Už niekoľko rokov totiž chodieva zatarasovať hlboké diery v tamojšom poli, ktoré tam zostali po odstavení bývalých závlah. Topky.sk v tejto súvislosti kontaktovali štátny podnik Hydromeliorácie, ktorý dané šachy vlastní.


Vaše tipy

Peter v úvode priblížil, že už viac ako jedenásť rokov eviduje v poli v katastrálnom území Dunajskej Lužnej veľké diery, ktoré tam zostali po odstavení bývalých závlah.

Diery v poli v
Zdroj: Tip čitateľa/Peter

Krátery v zemi považuje za veľmi nebezpečné, a preto sa ich rok čo rok snaží prekrývať paletami, ktoré zaťažuje debniacimi tvárnicami. Robí to najmä kvôli deťom. „Bohužiaľ, vždy sa nájdu nejakí výrastkovia, ktorí aj tieto dočasné zábrany zničia,“ tvrdí muž.

Diery v poli v
Zdroj: Tip čitateľa/Peter
    


Čítajte aj: Cestovanie na chrapúňa: FOTO Študenti majú vlaky zadarmo, Helenu ich nevychované správanie šokovalo


Najväčší problém podľa neho však tkvie v tom, že tie diery nie je poriadne vidieť. „Ak po poli behajú deti, púšťajú šarkanov, bicyklujú sa a podobne, kedykoľvek sa môže stať, že tam vletia a zostanú napichnuté na bývalom potrubí,“ obáva sa Peter, ktorý vyčnievajúce železné hroty nafotil.  

Diery v poli v
Zdroj: Tip čitateľa/Peter

Zároveň podotýka, že poľnohospodári tieto otvory počas svojej práce vždy obídu, a preto podľa nich nepredstavujú nijaký problém. „Nehovoriac o tom, že už x-krát som z tých dier vyťahoval zvieratká, ktoré tam padli a až ich kvílenie ma upozornilo, že sú tam a nemajú šancu sa odtiaľ dostať,“ dodal.  

Diery v poli v
Zdroj: Tip čitateľa/Peter

S podnetom od čitateľa sme sa obrátili na štátny podnik Hydromeliorácie, ktorý spomínané šachty vlastní. Dušan Keder z odboru správy a prevádzky pre Topky.sk potvrdil, že po kontrole v teréne bolo zistené, že zmienená šachta pri Fialkovej ulici patrí Hydromelioráciam š.p. „Šachta bude prekrytá drevenou konštrukciou nájomcom našej závlahovej stavby,“ doložil Keder.


Galéria

Diery v poli v Diery v poli v Diery v poli v Diery v poli v Diery v poli v

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články