Utorok, 4. október 2022. Meniny má František, zajtra Viera.

Šok na stanici v Tatrách: VIDEO Ľuboš vída medvediu rodinku v noci na nástupišti, chodí aj líška

Medvede a líška na vlakovej stanici v Starom Smokovci.Galéria fotiek (1)
Medvede a líška na vlakovej stanici v Starom Smokovci.
Zdroj: Tip čiateľa/Ľuboš

STARÝ SMOKOVEC - Ľubošovi, ktorý v piatok neskoro večer čakal na vlak na železničnej stanici v Starom Smokovci, sa poriadne rozprúdila krv v žilách po tom, čo na náprotivnom nástupišti zazrel medvediu rodinku. Navyše, v ten večer sa mu do cesty priplietla i líška.


Vaše tipy

Obyvatelia najstaršej tatranskej osady Starý Smokovec sa čoraz častejšie stretávajú s medvedími rodinkami, ktoré sa potulujú v blízkosti obývaných oblastí. Naposledy sa tak stalo v piatok 21. septembra.

Náš čitateľ Ľuboš, ktorý o pol jedenástej večer stál na železničnej stanice Starý Smokovec, zachytil na video tri medvedie mláďatá, ktoré boli na jednom z vlakových nástupíšť. V húštine bola podľa jeho slov aj ich matka. „Natočil som to o 22:30 hodine, chodia cez noc. Matka bola s nimi, bola na kraji v húštine. Ak sa jej niečo nezdalo, tak sa postavila na zadné, aby skontrolovala okolie. Medvedíky sú plaché,“ opísal náš čitateľ.


Čítajte aj: Jaroslav išiel do práce a vtom to uvidel: VIDEO Varuje všetkých hubárov, medveď sa pásol pri ceste


Okrem iného Ľuboš zahliadol aj líšku, ktorá sa v tom čase túlala a zakrádala za zaparkovaným autom pred vchodom do staničnej budovy. Prešibaná krásavica zrejme hľadala potravu.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články