°C

Sobota, 15. august 2020. Meniny má Marcela, zajtra Leonard.

Zsuzsová mala otráviť redaktorku jedovatými hubami: Skutok sa nestal! NAKA zastavila trestné stíhanie

Leona Kočkovičová Fučíková
Leona Kočkovičová Fučíková
Zdroj: Facebook
13.11.2019 09:44

BRATISLAVA - Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry zastavil trestné stíhanie v prípade smrti redaktorky RTVS Leony Kočkovičovej-Fučíkovej. Svedok v kauze vraždy Jána Kuciaka vypovedal, že mohla byť otrávená hubami. Zo znaleckého posudku však podľa polície jednoznačne vyplýva, že nezomrela v dôsledku požitia jedovatých látok.


Kočkovičová zomrela v roku 2016 na akútnu leukémiu. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti. "V prípade podozrenia z otravy televíznej redaktorky v novembri tohto roku vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry zastavil trestné stíhanie," uviedla polícia. Podozrenia z otravy redaktorky sa rozplynuli. 

Vyšetrovateľ preveril informácie od Andruskóa

Zoltán Andruskó, jeden z obvinených v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, v jednej zo svojich výpovedí uviedol, že v lete 2016 zbieral neďaleko Nitry s Alenou Zsuzsovou jedovaté huby. Koncom toho istého roku médiá informovali o náhlom úmrtí televíznej redaktorky. Andruskó mal podozrenie, že mohla byť otrávená práve týmito hubami.

Alena Zsuzsová bola vypovedať
Zdroj: Jan Zemiar

Po výsluchu Andruskóa začali kriminalisti ihneď informácie operatívne preverovať. "Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry začal koncom marca tohto roku trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy. Vypočul viacerých svedkov a do konania pribral aj súdneho znalca z odboru zdravotníctva a farmácie," napísali policajti s tým, že vyšetrovateľ sa zaoberal všetkými skutočnosťami, ktoré úmrtiu redaktorky predchádzali.

Skutok sa nestal

"Posudzoval jej zdravotný stav, osobný aj pracovný život. Skúmal rôzne motívy vraždy, preveroval možné prepojenia na podozrivých. Preveroval aj pohyb podozrivých osôb v rozhodujúcom čase," ozrejmili policajti. "Zo znaleckého posudku jednoznačne vyplýva, že smrť nenastala v dôsledku požitia jedovatých látok." Zo záverov vyšetrovania tiež vyplýva, že sa redaktorka nevenovala témam, pre ktoré by sa mohli podozriví cítiť ohrození.

Leona Kočkovičová Fučíková
Zdroj: Facebook

"Viedla usporiadaný rodinný život v harmonickom manželstve, nemala žiadne finančné problémy. Na základe týchto skutočností je nepochybné, že skutok sa nestal," dodali policajti.


Galéria

Leona Kočkovičová Fučíková Alena Zsuzsová bola vypovedať Leona Kočkovičová Fučíková

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/AMaj ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články