Vražda Jána Kuciaka: Veľvyslanci krajín EÚ ocenili značný pokrok vo vyšetrovaní | Topky.sk

°C

Piatok, 24. január 2020. Meniny má Timotej, zajtra Gejza.

Vražda Jána Kuciaka: Veľvyslanci krajín EÚ ocenili značný pokrok vo vyšetrovaní

Ján Kuciak a Martina Kušnírová
Ján Kuciak a Martina Kušnírová
Zdroj: TASR - Jakub Kotian
29.10.2019 12:10

BRATISLAVA - Veľvyslanci členských krajín Európskej únie (EÚ) akreditovaní pre SR ocenili ekonomické výsledky Slovenska, aktivity súčasnej vlády v posilňovaní právneho štátu a pokrok vo vyšetrovaní vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Povedali to na rokovaní s premiérom Petrom Pellegrinim (Smer-SD) na Úrade vlády SR.


Premiér sa v otázke brexitu vyjadril za flexibilné predĺženie do 31. januára 2020 s cieľom dokončiť riadený proces vystúpenia Spojeného kráľovstva z EÚ. V rámci diskusie o finančnom rámci na roky 2021 až 2027 vyzval na prijatie rozpočtu s cieľom udržať tradičné aj nové politiky, ako sú klimatické zmeny, migrácia či digitálna agenda.

Pellegrini sa kriticky vyjadril k absencii konsenzu lídrov EÚ začať prístupové rokovania s Albánskom a Severným Macedónskom. Stretnutie sa uskutočnilo na základe iniciatívy fínskeho predsedníctva EÚ. Politici sa na ňom venovali vnútropolitickej situácii v SR, európskym témam a krízovej situácii na sýrsko-tureckej hranici.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články