Vražda Jána Kuciaka: Lučanský sa poďakoval Europolu za spoluprácu pri vyšetrovaní | Topky.sk

°C

Nedeľa, 26. január 2020. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

Vražda Jána Kuciaka: Lučanský sa poďakoval Europolu za spoluprácu pri vyšetrovaní

Milan Lučanský
Milan Lučanský
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer
28.10.2019 21:40

BRATISLAVA - Policajný prezident Milan Lučanský sa poďakoval Europolu za mimoriadne dôležitú a rozsiahlu analytickú, technickú i personálnu pomoc a podporu pri vyšetrovaní prípadu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.


"Lučanský zvlášť vyzdvihol úlohu Europolu ako garanta nezávislosti, odbornosti a profesionality vyšetrovania tohto bezprecedentného činu," uviedla na sociálnej sieti polícia. Policajný prezident poďakovanie vyslovil v rámci stretnutia najvyšších policajných predstaviteľov členských štátov Európskej únie (EÚ) a ďalších krajín (EPCC 2019), organizovaného Europolom v Haagu spoločne s fínskym predsedníctvom v Rade EÚ.

"V rámci hlavnej diskusie, po treťom tematickom bloku venovanom významným a úspešným prípadom spolupráce členských krajín s Europolom, prezident Policajného zboru SR poďakoval Europolu," informovala polícia. Stretnutie podľa nej bolo vhodnou príležitosťou vzájomne identifikovať kľúčové výzvy orgánov presadzovania práva a rozvíjať spoluprácu policajných zložiek členských štátov EÚ a tretích zúčastnených krajín.

Pri tejto príležitosti sa Lučanský stretol s prezidentom Eurojustu Ladislavom Hamranom a s členmi národného zastúpenia SR na Eurojuste. Prerokoval s nimi budúcu spoluprácu slovenskej polície s Eurojustom so zameraním na možnosti pomoci Eurojustu pri medzinárodných vyšetrovaniach vykonávaných príslušníkmi Policajného zboru, so zameraním sa na spoločné vyšetrovacie tímy (JIT).

Novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zavraždili 21. februára 2018 v dome vo Veľkej Mači. Za Kuciakovu vraždu zaplatil objednávateľ minimálne 70.000 eur. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal v tomto prípade minulý týždeň na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku obžalobu na Mariana K., Alenu Zs., Tomáša Sz. a Miroslava M. Zoltán A. sa dohodol s prokurátorom na vine a treste, čím si mal výrazne znížiť trest. Dohodu má ešte odobriť súd.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články