Útok žraloka v priamom prenose: VIDEO, ktoré je nočnou morou každého plavca! | Topky.sk

Streda, 16. október 2019. Meniny má Vladimíra, zajtra Hedviga.

Útok žraloka v priamom prenose: VIDEO, ktoré je nočnou morou každého plavca!

Žralok nečakane zaútočil
Žralok nečakane zaútočil
Zdroj: YouTube
22.03.2014 22:30

GEORGE TOWN – Pri pohľade na obávanú žraločiu plutvu prebiehajú zimomriavky po chrbte nejednému z nás. O to horšie, keď sa ocitnete obávanému predátorovi zoči voči a on je pripravený chrániť si svoje prostredie. Presne táto scéna, ako vystrihnutá z hororu, sa nedávno prihodila potápačovi v Karibskom mori, ktorého boj na život a na smrť zachytila aj kamera.


Hoci útoky žralokov nie sú také časté, akoby sme sa mohli domnievať, už len kvôli nahraným scénam z hororových filmov o ich útokoch, v nás vyvolávajú obrovský rešpekt. Potápač Jason sa s jedným z predátorov ocitol tvárou v tvár a môže hovoriť o obrovskom šťastí, že sa mu útok podarilo prežiť bez ujmy.

Jason práve v Karibskom mori neďaleko Kajmanských ostrov pozoroval perutýny, keď sa pri ňom z ničoho nič objavil žralok. Profesionálny potápač mal našťastie pri sebe nástroj, s ktorým si mohol predátora držať od tela a vyhnúť sa jeho ostrým čeľustiam. V niektorých chvíľach sa zdalo, že ho žralok už už uhryzne, z útoku však nakoniec vyviazol bez ujmy.

„Lovil som perutýny, aby som uchránil útesy od deštrukcie, ktorú im spôsobujú. Žralok útočil v jeho prirodzenom prostredí. Nezazlievam mu to, plánujem sa vrátiť späť do vody a pokračovať v ochrane útesov pre ďalšie generácie,“ povedal tesne po útoku, ktorý sa mu podarilo celý zachytiť na vodotesnej kamere.  


Nástroje k článkuZDROJ: ZB
FOTO: Youtube;
VIDEO: Youtube

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články