Utorok, 21. september 2021. Meniny má Matúš, zajtra Móric.

Slovenský herec mal staršiu sestru: Tiež bola herečka... Tragická nehoda pár dní pred narodeninami!

Judita Ďurdiaková
Judita Ďurdiaková
Zdroj: RTVS
05.02.2021 00:01

BRATISLAVA - Bola o 4 roky staršia a k herectvu sa tak dostala ako prvá. Potom ju nasledoval aj brat Juraj Ďurdiak. Do ich životov ale zasiahla tragická nehoda. Judita Ďurdiaková zomrela len pár dní pred 44. narodeninami.


Judita Ďurdiaková sa narodila 14. februára 1948. O štyri roky neskôr sa narodil jej brat Juraj Ďurdiak. Mali ešte troch súrodencov. 

Po strednej škole, ktorú absolvovala v Martine, vyštudovala Judita VŠMU v Bratislave a následne sa stala členkou činoherného súboru SND. 

Okrem divadla sa uplatnila aj v televízii. Účinkovala vo filmoch ako Dobrodružstvo pri obžinkoch, Na jednom dvore, Zlatá priadka, Sváko Ragan, Otec ma zderie tak či tak, Sedím na konári a je mi dobre a iných. 

Slovenský herec mal staršiu
Zdroj: RTVS

Herečkina mama bola Nemka pochádzajúca z Maďarska, Judita vniesla do rodiny ďalší medzinárodný prvok, keď sa vydala za Rakúšana. Práve prostredníctvom neho sa jej mladší brat Juraj pustil do podnikania a neskôr ho postupne zanechával po sestrinej smrti. 

Judita Ďurdiaková zomrela pri autonehode 5. februára 1992, len pár dní pred narodeninami. Na Valentína by v ten osudný rok oslávila 44 rokov. 

Slovenský herec mal staršiu
Zdroj: RTVS


Galéria

Judita Ďurdiaková

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články