°C

Pondelok, 13. júl 2020. Meniny má Margita, zajtra Kamil.

Ženy, tieto fotky Banderasa vám zlomia srdce: Veď on bol gay!

Antonio Banderas
Antonio Banderas
Zdroj: SITA
10.08.2019 00:00

MALAGA - Vedeli ste to o tom? Antonio Banderas patrí medzi najsexi mužov Hollywoodu. Je však nielen šarmantný, ale aj talentovaný. Pred kamermi je stále aktívny. V týchto dňoch mal premiéru film Pain and Glory, ktorého režisérom je Pedro Almodóvar. Práve tento muž pomohol známemu Španielovi odštartovať kariéru. A zaujímavé je, že mu dal úlohu homosexuála.


Antonio Banderas sa narodil 10. augusta 1960 v Malage. Od útleho detstva hrával futbal a túžil po športovej kariére. Ako 14-ročný však utrpel komplikovaný úraz nohy a teto jeho sny sa rozplynuli. Učarovalo mu však aj herectvo. A po úspechoch na divadelných doskách prišli aj filmové ponuky.  

Prvý počin v ktorom si Antonio zahral má názov Labyrint vášní. Jeho režisérom bol Pedro Almodóvar. Ten ho neskôr obsadil aj do filmu Zákon túžby. Zaujímavé je, že Banderas si v oboch zahral homosexuála. 

„Spomínam si, že som sa toho obával. Nevedel som, ako to bude vnímať moja matka a otec. A Pedro mi povedal - Antonio, pamätáš sa, ako si v jednej scéne niekoho zabil? A nemal si s tým problém. Nemáš problém niekoho zabiť, ale pobozkať niekoho ti vadí? Popremýšľaj nad tým,” uviedol v jednom z rozhovorov známy herec. „Naučil ma zbaviť sa predsudkov,” dodal. 

Antonio Banderas vo filme Labyrint vášní.
Antonio Banderas
Zdroj: Musidora Films

Antonio Banderas vo filme Zákon túžby.
Antonio Banderas
Zdroj: Cinevista

Antonio Banderas vo filme Zákon túžby.
Antonio Banderas
Zdroj: Cinevista

Neskôr prišli ďalšie úlohy. Spomenúť možno filmy Interview s upírom, Desperado, Evita, Zorro, Vikingovia, Siedmy hriech, Spy Kids, Frida, či Expendables 3 a mnohé iné. Banderas sa predviedol aj ako spevák, producent a režisér.

Antonio Banderas s režisérom Pedrom Almodóvarom a kolegyňou Penélope Cruz.
Antonio Banderas
Zdroj: SITA

Banderasovou prvou manželkou bola Ana Leza. 19 rokov bol ženatý s hereckou kolegyňou Melanie Griffth, s ktorou má dcéru Stellu. Jeho aktuálnou partnerkou je Nicole Kimpel. 

Antonio Banderas s Nicolou Kimpel.
Antonio Banderas, Nicole Kimpel
Zdroj: SITA


Galéria

Antonio Banderas Antonio Banderas vo filme Antonio Banderas vo filme So we started reflecting Antonio Banderas s režisérom Antonio Banderas s NIcolou Antonio Banderas kedysi. Antonio Banderas s exmanželkou

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/zuz
FOTO: SITA, Musidora Films, Cinevista

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články