Streda, 1. december 2021. Meniny má Edmund, zajtra Bibiana.

KDH sa obulo do premiéra: Fico nevie počítať, volebnú porážku vidia všetci

Predseda vlády SR Róbert Fico na tlačovej konferencii o výsledkoch volieb do VÚC.
Predseda vlády SR Róbert Fico na tlačovej konferencii o výsledkoch volieb do VÚC.
Zdroj: Vlado Anjel
11.11.2017 13:10

BRATISLAVA - Robert Fico až šiesty deň po voľbách do orgánov vyšších územných celkov (VÚC) mal odvahu postaviť sa pred verejnosť a vyhodnotiť tieto voľby. Vyhlásil, že strana Smer-SD získala najviac, 88 poslancov vo voľbách do orgánov VÚC.


Podráždený Fico po voľbách Kaliňákovi a Richterovi verí: Debakel, fiasko? Vyhrali sme!

Uvádza sa to v stanovisku Kresťanskodemokratického hnutia (KDH), ktorým reaguje na piatkovú tlačovú konferenciu premiéra a predsedu strany Smer-SD Roberta Fica k výsledkom volieb do orgánov VÚC. Stanovisko poskytol Stano Župa z komunikačného oddelenia KDH.

„ Premiér Robert Fico buď nevie počítať alebo zámerne zavádza verejnosť! Koalícia strán, ktoré urobili dohodu a kandidovali na jednej kandidačnej listine a jej základom boli SaS, OĽaNO a KDH, získala vo všetkých krajoch 105 poslancov v orgánoch VÚC. Ale hlavne sa našej koalícii podarilo poraziť štyroch doterajších županov za Smer-SD, a to v Prešovskom, Košickom, Žilinskom a Trnavskom kraji,“ uvádza sa ďalej v stanovisku KDH. Podľa podpredsedu KDH Pavla Zajaca, ak by bol Robert Fico chlap, tak by férovo priznal v týchto voľbách porážku, ktorú na rozdiel od neho, už vidia všetci na Slovensku.

Predseda vlády SR Róbert
Zdroj: Vlado Anjel

Premiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico na piatkovej tlačovej besede vyhlásil, že by nenazval minulotýždňové voľby porážkou, keďže spomedzi strán získali najviac poslancov v krajských zastupiteľstvách.

Takisto pripomenul, že všetci ich kandidáti na predsedu vyššieho územného celku (VÚC) získali desaťtisíce hlasov. „Samozrejme, že by som chcel viac poslancov aj županov, ale taký je väčšinový volebný systém,“ vyhlásil na tlačovej besede s tým, že na Slovensku je trend nezávislých poslancov. Očakáva, že tento trend sa prejaví aj v budúcoročných voľbách do samospráv.

TLAČOVKU ROBERTA FICA STE MOHLI SLEDOVAŤ NAŽIVO:

V minulotýždňových voľbách do vyšších územných celkov získala pravicová koalícia županov v Trnavskom kraji (Jozef Viskupič), Žilinskom (Erika Jurinová), Prešovskom (Milan Majerský), Košickom (Rastislav Trnka), ako aj v Bratislavskom kraji (Juraj Droba). Ján Lunter s podporou koaličných i opozičných strán zvíťazil v Banskobystrickom kraji.

Svoje posty obhájili dvaja predsedovia – Jaroslav Baška v Trenčianskom kraji a Milan Belica v Nitrianskom. Obaja mali podporu koalície Smer-SD, SNS, Most-Híd. Na voľbách sa zúčastnilo 29,95 percenta voličov, teda 1 348 114 občanov. Je to doteraz najvyššia účasť v takýchto voľbách, pred štyrmi rokmi k volebným urnám prišlo 20,11 percenta voličov.


Galéria

Predseda vlády SR Róbert Predseda vlády SR Róbert

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: Vlado Anjel;
VIDEO: FB/Topky/Vlado Anjel

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články