°C

Streda, 21. október 2020. Meniny má Uršula, zajtra Sergej.

Nový prieskum! Súboj o bratislavského župana: Vyzerá to na súboj Ftáčnik a Kusý

Rudolf Kusý
Rudolf Kusý
Zdroj: archív
11.10.2017 11:30

BRATISLAVA - V boji o post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) vedie bývalý primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik. V aktuálnom prieskume preferencií agentúry Focus, na objednávku Ringier Axel Springer Slovakia, mu podporu vyjadrilo 25,5 percenta respondentov. Prieskum sa realizoval telefonicky od 28. septembra do 6. októbra na reprezentatívnej vzorke 1014 respondentov.


Na druhom mieste je starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý s 19 percentami. Tretie miesto obsadil súčasný predseda BSK Pavol Frešo so 16,4 percenta. Ďalej v prieskume nasledujú poslanec Národnej rady SR Juraj Droba (14,1 percenta), publicista a politik Daniel Krajcer (7,1 percenta) a starosta bratislavských Vajnôr Ján Mrva (6,1 percenta).

Bratislavskému mestskému poslancovi Jozefovi Uhlerovi vyjadrilo podporu 4,1 percenta a predsedníčke Strany zelených Slovenska Natálii Hanulíkovej 2,0 percenta opýtaných. Podnikateľ Martin Jakubec v prieskume získal 1,7 percenta.

Voliť by šlo 60 percent

O post predsedu BSK sa uchádzajú aj Ľubomír Huďo (1,3 percenta), Jozef Danko (0,5 percenta), Lukáš Parízek (0,5 percenta), Rastislav Blaško (0,3 percenta), Marián Leinerovič (0,2 percenta), Milan Lopašovský (0,2 percenta), Jalal Suleiman (0,2 percenta), Andrej Trnovec (0,2 percenta). Ľubomír Kolárik v prieskume získal 0,6 percenta. Začiatkom októbra však TASR informoval, že sa svojej kandidatúry na šéfa BSK vzdáva.

Voliť nového predsedu BSK by podľa prieskumu išlo 59,6 percenta opýtaných. Na voľbách by sa nezúčastnilo 11,5 percenta respondentov, 26,6 opýtaných odpovedalo neviem, nie som rozhodnutý a 2,3 percenta odmietlo na otázku odpovedať. Predsedom BSK chce byť po tom, čo sa vzdal Kolárik kandidatúry, 17 kandidátov. Voľby do orgánov VÚC sa budú konať v sobotu 4. novembra 2017.

Kusý si trúfa Ftáčnika poraziť

Jeden z favoritov Rudolf Kusý tvrdí, že v každom zo zverejnených prieskumov jeho podpora rastie, tým najdôležitejším prieskumom sú ale voľby. „Prieskum ukázal, že sa rozhodne medzi mnou a Milanom Ftáčnikom, ktorého si trúfam vo finále kampane poraziť a ako nezávislý župan zlepšiť život v kraji. Ľudia rozhodnú, či chcú pokračovať po starom, alebo ísť po novom," vyjadril sa Kusý.

Ako zároveň dodáva, očakáva aj nové útoky voči jeho osobe, ako sa to malo stať po minulých prieskumoch. „Ale ja sa nebojím, mňa politické intrigy nezastrašia,” uzatvára.


Galéria

Rudolf Kusý Kandidát na primátora Bratislavy

Nástroje k článkuZDROJ: TASR, ph
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články