Sobota, 8. máj 2021. Meniny má Ingrida, zajtra Roland.

Pošlite jedinečné pozdravy: Pošta má novú vianočnú známku aj s obálkou

Vianočná obálka
Vianočná obálka
Zdroj: Vlasta Jursová, akad. mal. Vladislav Rostoka, Mgr. Iveta Žlnková
30.11.2016 15:03

BRATISLAVA – Tradíciu paličkovanej čipky zobrazuje nová vianočná známka Slovenskej pošty (SP). Motívom známky je paličkovaná čipka anjela od Márie Habardovej.


Súčasne s poštovou známkou bude vydaná obálka prvého dňa s pečiatkou FDC s dátumom 14. 11. 2016 a domicilom mesta Bratislava. "Motívom prítlače FDC obálky je paličkovaná čipka snehovej vločky od Vlasty Jursovej a motívom FDC pečiatky je paličkovaná čipka zvončeka od Ivety Žlnkovej," uviedla hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

Pripomenula, že všetky paličkované čipky, prezentované v rámci tejto emisie, vznikli na základe súťaže medzi Klubmi paličkovanej čipky na Slovensku, ktorú organizovala Slovenská pošta na podnet Ústavu etnológie Slovenskej akadémie vied SR.

Na súťaži sa zúčastnilo viac ako 30 čipkárok zo všetkých regiónov Slovenska, ktoré do súťaže dodali okolo 100 paličkovaných čipiek. "Všetky súťažné príspevky možno vidieť na prebiehajúcej výstave "Paličkovaná čipka" v priestoroch Poštového múzea v Banskej Bystrici," doplnila Dorčáková.

Vianočná známka
Zdroj: akad. mal. Vladislav Rostoka a PhDr. Mária Habardová

Vianočná pohľadnica
Zdroj: akad. mal. Vladislav Rostoka, Mgr. Marie Sršňová


Galéria

Vianočná obálka Vianočná známka Vianočná pohľadnica

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: pofis.sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články