Keď letela z Varšavy, netušila, čo ju doma čaká: Na Košičanku sa usmialo šťastie | Topky.sk
Utorok, 22. jún 2021. Meniny má Paulína, zajtra Sidónia.

Keď letela z Varšavy, netušila, čo ju doma čaká: Na Košičanku sa usmialo šťastie

Zdroj: Miro Vacula
04.12.2016 11:30

KOŠICE – Pravidelnou linkou poľskej spoločnosti LOT, priletela v utorok v noci jubilejná 400 – tisíca pasažierka košického letiska v tomto roku.


Andrea Kunová, ktorá letela z Luxemburgu s prestupom vo Varšave, netušila, že práve ona bude jubilejnou cestujúcou. Dobrú správu sa dozvedela už na palube lietadla, a keď vystúpila už ju na ploche letiska očakávali predstavitelia letiska, leteckej spoločnosti LOT a novinári.

Priletela letom č. LO517 na pravidelnej linke Poľských Aerolínií LOT z Varšavy. Pri tejto príležitosti získala od spoločnosti LOT voľnú letenku, ktorú jej odovzdal riaditeľ korporátnej komunikácie v spoločnosti LOT Adrian Kubicki. „Let bol veľmi dobrý,“ priznala nám cestujúca Andrea. „Pracujem a žijem v Luxemburgu a domov do Košíc, lietam 2 až 3 krát ročne,“ dodáva.

 „Sme nadšení, že sa  nám hranicu 400 tisíc vybavených cestujúcich podarilo pokoriť o 3 týždne skôr ako vlani,“ povedal riaditeľ letiska Michael Tmej a teší ho zvlášť, že jubilejná cestujúca priletela práve novou leteckou spoločnosťou, ktorá je v Košiciach od marca. Z Košíc sa momentálne lieta na pravidelných linkách do deviatich destinácií. V marci 2016 pribudlo do letového poriadku spojenie s Varšavou a od júna spája Košice s celým svetom aj  spoločnosť Turkish Airlines vďaka svojej  pravidelnej linke Košice – Istanbul.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článkuZDROJ: mik
FOTO: Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články