Európska komisia vyhlásila, že je stále prístupná diskusiám: Británia nepredložila riešenia | Topky.sk

°C

Utorok, 19. november 2019. Meniny má Alžbeta, zajtra Félix.

Európska komisia vyhlásila, že je stále prístupná diskusiám: Británia nepredložila riešenia

Boris Johnson
Boris Johnson
Zdroj: SITA/Toby Melville/Pool via AP
16.09.2019 17:40

LONDÝN - Európska komisia (EK) v pondelok vyhlásila, že je stále prístupná diskusiám s Britániou o hľadaní riešenia v súčasnej britskej patovej situácii týkajúcej sa tzv. brexitu. Zároveň vyzvala britského premiéra Borisa Johnsona, aby prišiel s priechodnými návrhmi na vyriešenie situácie. Informácie priniesli tlačové agentúry AP a AFP.


Výkonný orgán Európskej únie uviedol, že počas pondelkového pracovného obeda Johnsona a predsedu EK Jeana-Clauda Junckera v Luxemburgu "takéto návrhy Spojené kráľovstvo nepredložilo". Sídlo britského premiéra na Downing Street v Londýne po pracovnom obede uviedlo, že Johnson a Juncker sa dohodli, že rozhovory o brexite "treba zintenzívniť", pričom predstavitelia sa budú stretávať každý deň.

"Lídri sa dohodli, že diskusie treba zintenzívniť a že stretnutia sa čoskoro budú konať na dennej báze," uviedol úrad britského premiéra po vôbec prvom stretnutí týchto dvoch politikov tvárou v tvár.

Britský premiér Jonhson v minulosti opakovane tvrdil, že Británia odíde z EÚ v plánovanom termíne, teda 31. októbra, či už s dohodou, alebo bez nej. Takisto však vyhlasuje, že včas dokáže uzavrieť s EÚ takú prepracovanú "rozvodovú dohodu", ktorá umožní riadený brexit.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články