SDKÚ odovzdala kandidátku, dôraz kladie na zdravotníctvo | Topky.sk

Štvrtok, 24. október 2019. Meniny má Kvetoslava, zajtra Aurel.

SDKÚ odovzdala kandidátku, dôraz kladie na zdravotníctvo

Pavol Frešo
Pavol Frešo
Zdroj: SITA
06.12.2015 12:47

BRATISLAVA – SDKÚ-DS v nedeľu ráno podala kandidátnu listinu pre parlamentné voľby 2016. Na 150 miestach sú zastúpení lekári, právnici, učitelia, živnostníci, podnikatelia, ale aj ďalšie profesie, na ktorých stojí silná stredná vrstva.


„Slovensko potrebuje zmenu a kandidátka SDKÚ-DS je dôkazom, že túto zmenu vieme priniesť. Pri jej zostavovaní sme kládli veľký dôraz na to, aby jednotlivé profesie zastupovali ľudia z praxe – lekári, učitelia, živnostníci, právnici, ale aj zamestnanci či robotníci. Práve na ich práci stojí Slovensko a oni najlepšie vedia, čo sa musí zmeniť,“ povedal predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo.

Orgány SDKÚ-DS prihliadali pri výbere 150 kandidátov okrem profesionálnych predpokladov aj na regionálne zastúpenie. Jednou z kľúčových oblastí, ktoré si vyžadujú zmenu, je zdravotníctvo. „V SDKÚ-DS sme mali pri tvorbe kandidátky na pamäti všetky oblasti života, ktoré potrebujú zmenu. Za jednu z priorít považujem práve zdravotníctvo. Dôkazom je 10 lekárov či zástupkyňa sesterského stavu, ktorí sa budú na kandidátke SDKÚ-DS uchádzať o priazeň voličov. Na základe svojej práce v ambulanciách si získali rešpekt a uznanie, teraz sa rozhodli prispieť svojimi skúsenosťami k zmene zdravotníctva na Slovensku,“ uviedol predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články