Drsná povolebná debata, hádka Matoviča s Maďaričom: Lúzri a mafia, poúčanie moderátora | Topky.sk

Štvrtok, 21. jún 2018. Meniny má Alojz, zajtra Paulína.

Drsná povolebná debata, hádka Matoviča s Maďaričom: Lúzri a mafia, poúčanie moderátora

Zdroj: RTVS
20.03.2016 19:29

BRATISLAVA - Namiesto toho, aby rešpektoval výsledok parlamentných volieb, Igor Matovič rozbieha majdanizáciu slovenskej politiky. Šéfovi OĽaNO-NOVA to v dnešnej diskusnej relácii RTVS O 2 minút 12 vyčítal podpredseda Smeru-SD Marek Maďarič. Reagoval na piatkovú demonštráciu na Námestí SNP v Bratislave a na ostré výroky Matoviča smerom k rodiacej sa vládnej koalícii.


Matovič vyhodil na oči Maďaričovi, že Smer sa podobá mafii. Ten ho následne označil za lúzra, ktorý škodí slovenskej politike. Sulík pritakal Matovičovi, tvrdil, že má úplnú pravdu v tom ako Smer rozkráda Slovensko. Maďarič sa domnieva, že po voľbách sa politická scéna rozdelila na politikov, ktorí sa rozhodli pre spoluprácu a na politikov, ktorí sa rozhodli pre šírenie nenávisti.

Drsná povolebná debata, hádka
Zdroj: RTVS

Predstaviteľom druhej skupiny je podľa Maďariča najmä Matovič. "Preto, ak vidíme, že je tu takto šírená hystéria, o to väčšiu zodpovednosť máme a o to je väčší tlak, aby sme sa v čo najkratšom čase dohodli, aby sme v čo najkratšom čas ukázali, že Slovensko bude mať normálnu vládu, ktorá bude normálne vládnuť," zdôvodnil, prečo strany budúcej štvorkoalície tak rýchlo dospeli k dohode.

Drsná povolebná debata, hádka
Zdroj: RTVS

"Podvedení voliči Mosta-Híd a #Siete, tritisíc ľudí, si dovolia prísť na Námestie SNP v piatok po piatej po práci a povedia, že my nechceme zradu, ale vládu a pán Maďarič ich nazve, že to sú ľudia, ktorí búrajú demokratické princípy," reagoval na to Matovič. Je presvedčený, že demokratické princípy zbúrali Béla Bugár (Most-Híd) a Radoslav Procházka (#Sieť).

Drsná povolebná debata, hádka
Zdroj: RTVS

Fakt, že sa strany Smer-SD, SNS, Most-Híd a #Sieť dohodli na spoločnej koalícii iba za tri dni, podľa Matoviča znamená, že to bolo dopredu dohodnuté. "Rýchlosť nie je podstatná, či to sú tri dni, alebo 10 dní. Podstatná je kvalita dohody a to ukáže čas, najbližšie týždne, mesiace, ako bude koalícia, ktorú som nazval mačkopsom, spolupracovať," uviedol predseda SaS Richard Sulík.

Drsná povolebná debata, hádka
Zdroj: RTVS

Sulík rovnako odmietol kritiku Maďariča. Pripomenul, že aj on sa zúčastnil na piatkovej demonštrácii, pričom aj on vidí v konaní Mosta-Híd a #Siete zradu na voličoch. "Preto bolo veľmi dôležité aj na ulici, aj na sociálnych sieťach povedať, že toto nepovažujeme za fér," ozrejmil.

Drsná povolebná debata, hádka
Zdroj: RTVS

Nazvať novovznikajúcu vládu mačkopsom je podľa predsedu SNS Andreja Danka urážkou aj takých zavedených demokracií, akú majú v susednom Rakúsku, kde bežne vládne pravica s ľavicou. "My si asi neuvedomujeme, čo je tu parlamentná demokracia, keď sa bavíme takýmto spôsobom, pretože voliči rozhodli, prezident dal niekomu mandát, prebiehali procesy hľadania prienikov, tam, kde sa dá stretnúť v programových veciach a ja môžem povedať za SNS, že ja som svojich voličov nesklamal a nezradil z hľadiska programu," vysvetlil Danko.

Drsná povolebná debata, hádka
Zdroj: RTVS


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: TASR, Topky.sk
FOTO: repro foto RTVS

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články