Moderátori z ČSMT: Pikošky, ktoré ste o šou doposiaľ nevedeli! | Topky.sk

°C

Sobota, 7. december 2019. Meniny má Ambróz, zajtra Marína.

Moderátori z ČSMT: Pikošky, ktoré ste o šou doposiaľ nevedeli!

Marcel Forgáč a Milan Junior Zimnýkoval v Česko Slovensko má talent
Marcel Forgáč a Milan Junior Zimnýkoval v Česko Slovensko má talent
03.09.2015 18:30

BRATISLAVA - Novou sériou jojkárskej šou Česko Slovensko má talent sprevádza moderátorská dvojica Milan Junior Zimnýkoval (37) a Marcel Forgáč (43). Známi rádioví spíkri prezradili, ako sa im šou moderuje a aj iné zaujímavé pikošky, ktoré ste o projekte doposiaľ nevedeli.


Moderátori Česko Slovensko má talent Marcel Forgáč a Milan Junior Zimnýkoval sa v aktuálnej sérii talentovej šou cítia výborne. „Vážime si hlavne profesionalitu štábu a že sa tam reálne prišli ukázať šikovní ľudia,“ povedal v rozhovore Marcel. „Tešili sme sa, že v rámci celého kolektívu a štábu sme neboli my tí, ktorí kradli čas tým talentovaným, lebo tam boli aj takí, ktorí prišli a doslova kradli čas. Takí, ktorí prišli s vatou, a keď im povedali, že 'Nastal čas v tvojom živote, aby si sa milý môj dozvedel, že toto je vata, ďakujeme ti pekne a už to neskúšaj', tak začali byť dokonca nepríjemní a agresívni,“ doplnil Junior.

Známa moderátorská dvojica si podľa vlastných slov počas nakrúcania šou užila i veľa sĺz. „Bolo tam veľa sĺz smútku, veľa sĺz šťastia, nehovorím, že sme si na to postupom času zvykli, ale človek to príjme ako súčasť celého toho balíka tej práce,“ poznamenal Marcel. „Keď moderujete, príde vás vydierať o tričko ktokoľvek akýmkoľvek spôsobom, čiže taký ten zvykový pancier už máme, ale druhá vec je, že mnohí prišli fakt so silnými príbehmi a často brali ako ťažké poníženie, keď nepostúpili ďalej. Tí pokornejší ale odišli s ponaučením alebo s presvedčením, že 'Dobre, ten môj talent nemá také parametre, aby som mohol reálne fungovať v šoubiznise, ale to neznamená, že prestanem spievať, tancovať, maľovať alebo čokoľvek iné',“ podotkol Junior. 

Medzi tými, ktorým snaha o postup nevyšla, bolo podľa nich viacero ľudí, ktorí upriamovali pozornosť predovšetkým na svoj hendikep. „Zaujímal nás hlavne talent a tak sme k tomu aj pristupovali. Nie je účelom založiť šou na tom, že je niekto po ťažkej chorobe a že je hendikepovaný, na postup musí byť reálne dobrý a v tom sme sa zhodli aj s porotcami,“ zdôraznil Marcel. „ Ale mali sme tam napríklad talentovaného človeka uprostred procesu zmeny pohlavia a jeho príbeh bol pre mňa naopak veľmi zaujímavý, lebo opäť raz poukázal na veci, ktorých sa špeciálne my na Slovensku strašne bojíme a na to, čo nenávidíme a reakcia, čo nasledovala, bola doslova šialená,“ dodal. 

Ako sa však moderátori zhodli, ani jeden z nich by sa nechcel ocitnúť v koži porotcu. „Z hľadiska našej profesie je rozhodne jednoduchšie byť na moderátorskom poste, pretože sme v podstate istým spôsobom aj tí utešitelia a naozaj tí, ktorí tým ľuďom vzadu držia palce. So súťažiacimi sme v zákulisí strávili veľa času a povedzme, že tam vznikli aj nejaké vzájomné sympatie. Verím, že mnohokrát sa nám podarilo tým ľuďom aj pomôcť. A hlavne nemusíme im hovoriť tie nepríjemné veci, napriek tomu, že si to niekedy myslíme,“ vysvetlil Marcel. „Argumentácia porotcov mala ale podľa mňa vždy hlavu a pätu. Je celkom frajerina niekoho vyhejtovať, no myslím, že táto porota vrátane Jara, ktorý je roky braný ako kat, vedela veľmi triezvo pochváliť, čo bolo fajn. Formulovali veci tak, ako sme ich vnímali aj my,“ priznal. „Bola to pekná spolupráca. Dokonca veľakrát, keď sme si mysleli, že niečo Jaro zjazdí, tak to naopak pochválil. A tak isto aj dievčatá a Jakub,“ obhájil porotu Junior. 

Nad vlastným talentom sa napriek pôsobeniu v šou dvojica moderátorov dosiaľ nezamýšľala. „Ja mám talent byť priemerný, taký mám talent,“ zasmial sa Junior. „Ja som zas nepoužiteľný pre bežný život, ale bojujem s tým, robím, čo sa dá. Vždy je to tak, že keď sa niečo človeku podarí, chce uveriť, že má na to talent. To je ako keď máte mimoriadne šikovné deti - každý kto má šikovné deti, verí na genetiku,“ uzavrel Marcel


Galéria

Marcel Forgáč a Milan Marcel Forgáč a Milan Marcel Forgáč a Milan Marcel Forgáč a Milan

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články