°C

Štvrtok, 6. august 2020. Meniny má Jozefína, zajtra Štefánia.

Kiska podal pre tieto letáky trestné oznámenie za ohováranie!

Andrej Kiska
Andrej Kiska
Zdroj: SITA
10.03.2014 16:30

BRATISLAVA - Prezidentský kandidát Andrej Kiska podal trestné oznámenie pre podozrenie z trestných činov ohovárania a krivého obvinenia. Dôvodom je letáková antikampaň, ktorá sa podľa neho vedie voči jeho prezidentskej kandidatúre. Trestné oznámenie podal v Bratislave, na vedomie ho dal aj generálnej prokuratúre.


"V posledných troch dňoch zaplavili Slovensko letáky, ktoré sú súčasťou dlhodobej antikampane proti mojej kandidatúre na prezidenta," uviedol vo svojom vyhlásení Kiska. Správy o letákoch dostal od priaznivcov z viacerých miest z celého Slovenska.

Niet podľa neho pochýb, že letáky boli vyrobené profesionálne a boli distribuované v obrovskom náklade celoplošne do schránok. "Ide teda o dobre pripravenú a veľmi nákladnú aktivitu v cene rádovo niekoľko desiatok tisíc eur. Toto už nie sú sociálne siete, nie je predstaviteľné, že ide o nejakú spontánnu občiansku aktivitu," zdôraznil Kiska. Vzhľadom na obsah letákov podal dnes trestné oznámenie.

"Pretože zároveň disponujem informáciou, zatiaľ oficiálne nepotvrdenou, o jednej distribučnej spoločnosti, ktorá tieto letáky rozširuje, očakávam, že pre orgány činné v trestnom konaní nebude problém identifikovať aj zadávateľa," doplnil Kiska.

Záujemca o Prezidentský palác pripomenul, že kandiduje ako nezávislý bez podpory politických strán a svoju kampaň si platí sám. "Na neúplné informácie o financovaní kampaní niektorých iných kandidátov som nikdy nepoukazoval," poznamenal. Zároveň sa obracia na svojich priaznivcov, aby sa antikampaňou nedali odradiť.

"A orgány štátu vyzývam, aby si plnili svoje povinnosti, pretože verejnosť má právo vedieť, kto objednáva a platí rozsiahlu neoficiálnu celoslovenskú antikampaň proti mojej kandidatúre," uzavrel Kiska.

Kiska podal pre tieto
Zdroj: Tip čitateľa

Kiska podal pre tieto
Zdroj: Tip čitateľa


Galéria

Andrej Kiska

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA, tip čitateľa

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články