Most podporí v druhom kole Maňku a Berényiho | Topky.sk

Pondelok, 25. jún 2018. Meniny má Tadeáš, zajtra Adriána.

Most podporí v druhom kole Maňku a Berényiho

József Berényi
József Berényi, Zdroj: TASR
11.11.2013 11:22

BRATISLAVA - Strana Most-Híd podporí v druhom kole volieb na posty predsedov samosprávnych krajov šéfa SMK Józsefa Berényiho v Trnavskom kraji a europoslanca Smeru-SD Vladimíra Maňku v Banskobystrickom kraji.


V Nitrianskom budú podporovať Tomáša Galbavého, v Košickom Zdenka Trebuľu a v Bratislavskom šéfa SDKÚ-DS a súčasného predsedu Pavla Freša. Týchto podporovali aj v prvom kole.

V Trnavskom kraji mali bugárovci vlastného kandidáta Józsefa Nagya, ten však neuspel. Do druhého kola sa dostal súčasný predseda Tibor Mikuš a József Berényi, ktorý šéfuje konkurentom Mostu-Híd v boji o maďarského voliča. "Už sme ponúkli podporu pánovi Berényimu," povedal podpredseda Mostu-Híd László Solymos.

V Banskobystrickom kraji podporovali bugárovci Ľudovíta Kaníka (SDKÚ-DS), ktorý v hlasovaní tiež prepadol. Do druhého kola sa dostal Vladimír Maňka a Marian Kotleba z ĽS-NS. "Pánovi Maňkovi sme oznámili, že sme pripravení ho podporiť, aby v kraji nezvíťazil extrémizmus," uviedol pre TASR podpredseda Mostu-Híd a krajský stranícky šéf Zsolt Simon.

Druhé kolo volieb sa uskutoční v sobotu 23. novembra. Konať sa bude v piatich z ôsmich samosprávnych krajov. Tri kraje už svojich šéfov majú. V Trenčianskom kraji zvíťazil v sobotňajších (9. 11.) voľbách Jaroslav Baška (Smer-SD), v Žilinskom Juraj Blanár (Smer-SD) a v Prešovskom Peter Chudík, ktorého tiež podporoval Smer-SD.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články