°C

Streda, 28. október 2020. Meniny má Dobromila, zajtra Klára.

Predvolebnú kampaň Smeru ukončil honosný míting za 45 tisíc eur!

Posledný predvolebný míting Smeru v bratislavskom NTC
Posledný predvolebný míting Smeru v bratislavskom NTC
09.03.2012 15:12

BRATISLAVA – Na záverečnom mítingu v Bratislave strana Smer rozhodne nešetrila! Veľkolepá šou, Národné tenisové centrum natrieskané do posledného miesta, koncert Michala Davida, pozvážaní ľudia zo západného Slovenska. To všetko malo sociálnych demokratov vyjsť na takmer 45 tisíc eur!


Vo štvrtok podvečer sa konal dlho očakávaný predvolebný míting Smeru v bratislavskom NTC. Na stretnutie s predsedom strany Robertom Ficom a koncert Michala Davida prišlo asi 6 500 ľudí. Udalosť sa však nevyhla organizačným problémom. Vstupenky na míting sa síce museli dopredu rezervovať, napriek tomu sa nedostali dnu všetci, ktorí vstupenky mali. Vo vstupnej hale tak dochádzalo k nervóznym, miestami až agresívnym stretom voličov, ktorých sbs-kári nedovolili pustiť do hlavnej sály.


Posledný predvolebný míting Smeru
Zdroj: SITA


Megašou jednoznačne nebola lacnou záležitosťou, Smer okrem prenájmu haly spojeného s ďalšími službami (cca 15 000 eur) musel zaplatiť moderátorov a techniku (cca 15 000 eur), program mal podľa odhadov vyjsť na 7 tisíc eur. Hlavná hviezda večera, český spevák Michal David podľa našich informácií za svoje vystúpenie zinkasoval 5 tisíc eur.

Smer zostal verný svojej tradícii a postaral sa aj o rozvoz priaznivcov niekoľkými autobusmi prevažne so seneckou, pezinskou a dunajskostredskou ešpézetkou. Na presun ľudí mala strana vynaložiť 2 tisíc eur. Dokopy tak Smer minul len na bratislavský míting takmer 45 tisíc eur. Ozvali sa nám čitatelia, ktorí sa sťažovali, že v okolí športovej haly zostal po mítingu neporiadok a špina.

Posledný predvolebný míting Smeru
Zdroj: SITA


Zdá sa, že Ficovci cítia šancu uspieť v bašte pravičiarov a prvý raz tak vyhrať voľby aj v Bratislave. Zaujímavé je, že sa šéf Smeru okrem svojich priaznivcov, ktorých vyzval, aby v sobotu prišli voliť Smer, prihovoril aj k svojim nevoličom. „Ak aj nemáte radi Smer, vyberajte si štandardné pravicové strany. Nevoľte polobláznov a extrémistov,“ uviedol.

Smer prišli podporiť predseda frakcie rakúskych sociálnych demokratov Hanes Swoboda a predseda Českej strany sociálnodemokratickej Bohuslav Sobotka. Na míting prišli aj predstavitelia slovenských odborov, primátor Bratislavy Milan Ftáčnik i predseda Jednoty dôchodcov Slovenska Karol Vajnorský. Program moderoval Martin Nikodým, okrem Davida vystúpila aj skupina Lojzo a spevák Marián Bango.Na internete sa objavilo video z mítingu s pohľadom voličiek Smeru na našu budúcnosť.


Súhlasíte s dámami vo videu?

28 % nie
áno 72 %

Hlasovalo: 3799Galéria

Posledný predvolebný míting Smeru Predseda frakcie rakúskych sociálnych Posledný predvolebný míting Smeru Posledný predvolebný míting Smeru Posledný predvolebný míting Smeru Posledný predvolebný míting Smeru Posledný predvolebný míting Smeru

Nástroje k článkuZDROJ: Dee
FOTO: SITA;
VIDEO: Filip Minár, Youtube

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články