°C

Pondelok, 28. september 2020. Meniny má Václav, zajtra Michal, Michaela.

Fico: Na volebný deň sú pripravené obrovské provokácie

Robert Fico
Robert Fico
08.03.2012 18:59

BRATISLAVA - Počas volebného dňa sa chystajú obrovské provokácie. Na dnešnej tlačovej konferencii po poslednom centrálnom predvolebnom mítingu to vyhlásil líder Smeru-SD Robert Fico.


"V tomto liste sa konštatuje, že sú pripravené obrovské provokácie vo volebný deň. Majú byť útoky na urnu, majú sa za plenty postaviť ľudia a odmietať odtiaľ odísť, čím zabránia voliť ďalším a po tretie má byť provokácia voči Smeru tým, že ľudia majú vchádzať do volebných miestností a vhadzovať tam letáky Smeru. Oficiálne prehlasujem, že Smer sa nikdy nezníži na takéto správanie. Odmietame takéto provokácie," upozornil Fico. Smer-SD za takýmito aktivitami vidí strany, ktoré nevedia prekročiť päť percent a myslia si, že takto dosiahnu nové voľby. List Ábela dá Smer-SD k dispozícii.

"Volebný deň môže byť poznačený špinavosťou tejto kampane. Skúsme všetci, kto máme zdravý rozum, zabrániť provokatérom a polobláznom, aby znehodnotili tento deň," apeloval Fico. Poukázal tiež na to, že kandidát 99 percent Ivan Weiss údajne obchádza členov ÚVK, aby nepodpísali volebnú zápisnicu. "Čaká nás veľa špiny," podotkol Fico.

Doterajšiu kampaň svojej strany hodnotí ako úspešnú. "Prešla presne tak, ako sme chceli. Nerobili sme žiadne negatívne akcie proti protivníkom. Zdá sa nám, že sa nám prvýkrát podarilo urobiť kampaň tak, že nebola len udržiavacia, ale oslovovala aj ďalších občanov. Pozývam každého jedného človeka na Slovensku, ktorý môže voliť, aby prišiel," dodal Fico.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články