Sobota2. december 2023, meniny má Bibiána, Viviána, zajtra Oldrich

Danko: Pre falošné podpisy a Berényiho sú voľby ohrozené

József Berényi
József Berényi

BRATISLAVA - Predčasné parlamentné voľby, ktoré sa uskutočnia 10. marca, sú podľa prvého podpredsedu SNS Andreja Danka ohrozené jednak pre kauzu s falošnými podpismi, ale aj preto, že predseda SMK József Berényi už zrejme nie je slovenským občanom.

"Som zvedavý, ktorá politická strana, ak neuspeje v budúcich voľbách, na tieto veci upozorní," povedal na dnešnej tlačovej konferencii Danko.
      
"Lipšic so Spišiakom namiesto toho, aby konali, mlčia. Neviem, komu vyhovuje situácia, keď hrozí, že voľby budú neplatné," dodal Danko. Upozornil, že kandidátku SMK registroval práve Berényi, ktorý v minulosti verejne vyjadril úmysel požiadať o maďarské občianstvo. Ak ho medzičasom dostal, automaticky stratil občianstvo Slovenskej republiky a nemôže byť predsedom slovenskej politickej strany.
      
SNS už podľa Danka upozornila na to, že za registráciu strán, ktoré nepredložia dostatočný počet pravých podpisov na svojej kandidačnej listine, je zodpovedné ministerstvo vnútra. To má totiž povinnosť podpisy pred registráciou kontrolovať. "Kde máme istotu, že i ďalšie politické strany, ktoré za niekoľko dní vyzbierali podpisy, ich nemajú falošné?" spýtal sa Danko na margo kauzy s preverovaním podpisov pod petíciou strany 99% - občiansky hlas.

Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu