°C

Nedeľa, 28. február 2021. Meniny má Zlatica, zajtra Albín.

Ďalšie trestné oznámenie, v Bánovciach vylepovali plagáty

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: GLOBAL24
10.03.2012 18:28

TRENČÍN – Polícia v Bánovciach nad Bebravou prijala v súvislosti s parlamentnými voľbami trestné oznámenie o porušení zákona vo volebnom okrsku Horné Ozorovce v okrese Bánovce nad Bebravou. Podal ho jeden z kandidátov na poslanca Národnej rady (NR) SR.


Podľa trenčianskej krajskej policajnej hovorkyne Eleny Antalovej neznámy páchateľ vylepil po obci niekoľko amatérsky vyrobených plagátov s vystrihnutými hlavami niektorých politikov kandidujúcich vo voľbách. Oznámenie podal jeden z kandidátov z Bánoviec nad Bebravou, ktorého fotografiu páchateľ údajne tiež zneužil.

"Polícia oznámenie prijala a bude sa ním zaoberať. Polícia nezaznamenala v TSK žiadne informácie, ktoré by smerovali k narušeniu priebehu volieb," doplnila Antalová s tým, že ani incident v Horných Ozorovciach priebeh volieb neovplyvnil.

V ostatných štyroch volebných obvodoch TSK majú zatiaľ voľby pokojný priebeh a nezaznamenali porušenia zákona. Informovali o tom zapisovatelia obvodných volebných komisií.

V považskobystrickom volebnom obvode je podľa zapisovateľky komisie Renaty Hromkovej zatiaľ vyššia účasť v okrese Považská Bystrica, v Púchovskom okrese prišlo doteraz k urnám menej ľudí.

„Členovia obvodnej volebnej komisie prešli všetky okrsky, nikde nezaznamenali vážnejšie problémy. Účasť sa popoludní pohybovala na úrovni asi 35 percent,“ informovala zapisovateľka obvodnej volebnej komisie v Bánovciach nad Bebravou Emília Kšiňanová.

Volebná účasť je zatiaľ príjemným prekvapením aj pre členov obvodnej volebnej komisie v Novom Meste nad Váhom, ktorá zabezpečuje voľby v okresoch Nové Mesto nad Váhom a Myjava. „Volebná účasť sa šplhá k 40 percentám. Nechcem to zakríknuť, ale katastrofické scenáre o nízkej účasti sa zrejme nenaplnia,“ povedal zapisovateľ obvodnej volebnej komisie Roman Kozáček.

Pokojný priebeh majú aj voľby v obvode Trenčín (okresy Trenčín a Ilava) a Prievidza (okresy Prievidza a Partizánske). Potvrdili to zapisovatelia obvodných volebných komisií Mária Snopková a Štefan Lednický.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: global24

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články