Sobota13. júl 2024, meniny má Margita, zajtra Kamil, Lara

AKTUÁLNE Vo výrobnej hale vypukol požiar! Na mieste zasahujú hasiči

 Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj)

SUČANY - Vo výrobnej hale na Priemyselnej ulici v Sučanoch (okres Martin) vypukol krátko po 13.30 h požiar. Ako TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Mária Pohanková Zahatlanová, na mieste aktuálne zasahujú ôsmi hasiči z Hasičskej stanice v Martine s tromi kusmi techniky.

archívne video

Polícia zverejnila video v súvislosti s požiarom podniku na Dunaji v Bratislave (Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj)

"Udalosť bola hlásená ako požiar potrubia, ale podľa informácií veliteľa zásahu oheň zasiahol aj strechu a technologickú časť haly," uviedla Pohanková Zahatlanová. Doplnila, že do Sučian pre prípad potreby smeruje aj hasičské sanitné vozidlo zo Žiliny.

 Žilinská krajská polícia na sociálnej sieti informovala, že k požiaru vyslali príslušníkov Obvodného oddelenia Policajného zboru Martin - východ. "V súvislosti s požiarom nedošlo k zraneniu žiadnej osoby. Príslušníci Policajného zboru na mieste pomáhali pri evakuácii osôb. Aktuálne zabezpečujeme miesto udalosti a po dohasení požiaru budeme vykonávať ďalšie potrebné úkony," priblížila polícia.

Krajská hasičská hovorkyňa informovala, že hasičom sa podarilo požiar zlikvidovať krátko po 15.00 h. Doplnila, že profesionálnym hasičom pri zásahu pomáhali dobrovoľní hasiči z Turian, Sučian a Martina - Priekopy.

"Na miesto bol privolaný zisťovateľ príčin požiarov a špecialisti z Požiarnotechnického a expertízneho ústavu Ministerstva vnútra SR. Odhadovaná škoda presiahla 200.000 eur," upresnila Pohanková Zahatlanová.

Viac o téme: PožiarSučanyVýrobná hala
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu